Jump to content



προβλημα με πληκτρολογιο


panos_G7

Recommended Posts

εχω ενα προβλημα με το καινουριο πληκτρολογιο που αγορασα.

ειναι ενα Microsoft Keyboard with Fingerprint reader μαζι με ενα Wireless Optical Mouse 2.0. το προβλημα ειναι οτι το πληκτρολογιο εχει πολλα κουμπια πανο με διαφορες συντομευσεις οπως να χαμηλωνω ηχο,να ανοιγο τον φακελο τα εγγραφα μου και αλλα διαφορα.δεν λειτουργει ομως κανενα απο αυτα και επισεις δεν λειτουργει το alt-F4.μηπως ξερει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

ναι πρωτα εγκατεστησα το software και μετα το πληκτρολογιο και ποντικι και ειναι σωστα επιλεγμενο το πληκτρολογιο που εχω,επισης το τι κανει το καθε πληκτρο(για συντομεθσεις) ειναι ειδη προεπιλεγμενο

Link to comment
Share on other sites

μήπως (λέω ΜΗΠΩΣ) κάπου έχει ένα "F lock" key? Αν έχει (που μάλλον έχει) πάτησε το. Πάντα όταν μπουτάρει ο pc είναι off. Ο μόνος τρόπος (τουλάχιστον σε μένα που έχω το MS Multimedia keyboard) είναι να το πατάς κάθε φορά που ξεκινάν τα windows....

-για τις extra λειτουργίες (my documents, messenger, my pictures κτλ) να εγκαταστήσεις το λογισμικό του keyboard

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις εγκαταστήσει σωστά το πρόγραμμα, τότε πρέπει να έχεις έξτρα δυνατότητες στο πληκτορόλογιο στο control panel (δεν ξέρω πως είναι στα ελληνικά), όπως συνήθως έχει και κάποιο εικονίδιο δίπλα από το ρολόι.Τα δοκίμασες αυτά τα 2?

Link to comment
Share on other sites

εχει οπως ανοιγω το πληκτρολογιο στον πινακα ελεγχου τις δυο παλιες καρτελες που ειχε και εχει και μια καινουρια "Key Settings" αλλα τα εχω ψαξει ολα εκει μεσα και τιποτα.εχει απλως το τι κανει καθε συντομευση πανω στο πληκτρολογιο.και διπλα στο ρολοι εχει απλος το εικονιδιο για τον fingerprint reader,τιποτα αλλ(οσο αναφορα το πληκτρολογιο)

Link to comment
Share on other sites

εχει οπως ανοιγω το πληκτρολογιο στον πινακα ελεγχου τις δυο παλιες καρτελες που ειχε και εχει και μια καινουρια "Key Settings" αλλα τα εχω ψαξει ολα εκει μεσα και τιποτα.εχει απλως το τι κανει καθε συντομευση πανω στο πληκτρολογιο.και διπλα στο ρολοι εχει απλος το εικονιδιο για τον fingerprint reader,τιποτα αλλ(οσο αναφορα το πληκτρολογιο)
Μου φαίνεται ότι δεν έχεις εγκαταστήσει.Εγώ μία φορά είχα βάλει το πρόγραμμα της MS για το πληκτρολόγιο και είχε ένα κάρο καρτέλες θυμάμαι.Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση του προγράμματος. Οδηγίες πάντως υπάρχουν εδώ: http://www.windowsitpro.com/Article/ArticleID/44745/44745.html
Link to comment
Share on other sites

ναι δουλευει ο fingerprint reader.τα πληκτρα δεν δουλευουν με τις διαφορες συντομευσεις. :mad: αλλα μολις ειδα κατι.το manual λεει να κανς install τ πρωτο cd που ειναι για τον fingerprint reader και μετα να συνδεσω το πληκτρολογιο.αλλα προσεξα οτι το δευτερο cd που ειναι για τα ειδικα πληκτρα λεει πανω να βαλω και αυτο πριν βαλω το πληκτρολογιο.μολις παω σπιτι θα το κοιταξω.αν και παλι δεν γινεται τιποτα θα το παω στο πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

πηγα και μου ειπαν οτι οντως ηταν προβληματικό.εγω πηγα να τους πω οτι τα μυαλα τους ειναι προβληματικα αλλα λεω ασε καλυτερα μην μπλεξω μετα.thanx παντως μπηκατε στον κοπο να γραψετε στο thread :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.