Jump to content



Συμβουλή για pc!!!!!!!!!!!!


alek333

Recommended Posts

γεια σε ολους!! ειμαι καινουριος χρηστης και ελπιζω να μην κανω λαθος στο σημειο που ζηταω βοηθεια. λοιπον ψαχνω γνωμες και συμβουλες για ενα καινουριο PC φιλης μου. θελει να το χρησιμοποιει για σχεδιαστικα προγραμματα οπως AUTOCAD 3DSTUDIO κτλ. O ανωτατος χρηματικος περιορισμος ειναι τα 500 ευρω(χωρις οθονη τροφοδοτικο κουτι). ξερω οτι ειστε ειδικοι πολλοι απο εσας σε OVERCLOCKING αλλα διαβαζοντας παλιοτερες συζητησεις σας εμπιστευομαι και τις γενικες σας γνωσεις . Υστερα απο ψαξιμο σε e-shop κατεληξα στην εξης συνθεση:

ΕΠΕΞ.:AMD ATHLON 643000+ 2.00GHz BOX 129EURO

ΜΗΤΡΙΚΗ:GIGABYTE GA-K8VT800 RETAIL 78,47EURO

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ:HIS EXCALIBUR RADEON 9600 128MB 87,43EURO

ΜΝΗΜΗ:KINGSTON KVR400X64C3 PC3200 400MHz VALUE RAM 70.36EURO

ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ:WESTERN DIGITAL 80GB WD800JD 7200RPM SATA 61.5EURO

DVDR:NEC DVDR DOUBLE LAYER 65EURO

ΣΥΝΟΛΟ:497,66EURO.

Θα ηθελα και αλλες γενικες προτασεις , ειδικα για την καρτα γραφικων στα ιδια λεφτα, καθως και για ενα τροφοδοτικο για το συστημα. Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ΤhorLite. Συγγνωμη για τα κεφαλαια ειμαι καινουριος. Για το τροφοδοτικο εχεισ να μου προτεινεισ κατι?

Μπορείς να τα διορθώσεις πατώντας στο κουμπί edit, κάτω δεξιά στο post σου.

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχη ειναι δεν τρεχει τιποτα...

Η καλη σου θεληση αρκει.

Ας δουμε το θεμα σου τωρα.

Θα συμφωνησω για το 1gb ram που σου προτεινε και ο Thorlite.

Οσον αφορα το τροφοδοτικο, πιστευω οτι με ενα Chieftech 360W θα κανεις ανετα την δουλεια της χωρις μεγαλο κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές που μας αναφέρεις απαραίτητο είναι το 1gb μνήμης.

Επίσης θα συμφωνήσω με τον Linos80 και θα πω πως για χαμηλό κόστος και ταυτόχρονα ποιότητα και αξιοπιστία το Chieftech 360W αποτελεί μονόδρομο.

Όσο για την κάρτα γραφικών, είναι ότι καλύτερο μπορείς να πάρεις σε αυτά τα €...:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.