Jump to content



Πρόβλημα Με DVD-Writer


Recommended Posts

εχω ενα αντιγραφικο dvd samsung 16x dual layer και το 70% των cd που γραφω τα μισοκαιει. Ας πουμε γραφω ενα dvd με γεματο mp3 μεσα και σε καποιο μερος του dvd κολλαει λες και ειναι γρατζουνισμενο απο κατω. μηπως θελει τπτ drivers? αλλα δεν το κανει παντα γραφω με αδιανα μαρκας budget -R.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτ' απ' όλα αλλαγή άγραφων δίσκων. Οι περισσότεροι εδώ μέσα (και αυτό οφείλεται στις ομαδικές μας αγορές) γράφουμε με Taiyo Yuden. Είναι μιά χαρά δοκιμασμένα και χωρίς προβλήματα.

Δες επίσης μήπως η Samsung έχει βγάλει καμία αναβάθμιση firmware που συνήθως λύνουν τέτοια προβλήματα (ασυμβατότητες media).

Με ποιό πρόγραμμα γράφεις;

Link to comment
Share on other sites

Με τα mp3 ειχα αντιμετωπισει πιο παλια και εγω προβλημα σε cd-r βεβαια δεν τα εγγραφε στην μεγιστη ταχυτητα ηθελε λιγο πιο κατω. Δοκιμασε το...

Link to comment
Share on other sites

Με τα mp3 ειχα αντιμετωπισει πιο παλια και εγω προβλημα σε cd-r βεβαια δεν τα εγγραφε στην μεγιστη ταχυτητα ηθελε λιγο πιο κατω. Δοκιμασε το...

Παράδειγμα έδωσε με τα MP3. Δεν νομίζω να εχει κάποια σχέση αυτό.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα αντιγραφικο dvd samsung 16x dual layer και το 70% των cd που γραφω τα μισοκαιει. Ας πουμε γραφω ενα dvd με γεματο mp3 μεσα και σε καποιο μερος του dvd κολλαει λες και ειναι γρατζουνισμενο απο κατω. μηπως θελει τπτ drivers? αλλα δεν το κανει παντα γραφω με αδιανα μαρκας budget -R.
Προβλημα τελικα εχεις με την εγγραφη CDs η DVDs? Παρουσιαζεται καποιο λαθος κατα την εγγραφη το οποιο αναφερει το προγραμμα εγγραφης που χρησιμοποιεις ή τελειωνει σωστα φαινομενικα η εγγραφη αλλα τελικα το μεσο εγγραφης δεν διαβαζεται? Οταν δεν διαβαζεται τι λαθος βγαζει? Μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης?

Φυσικα το να χρησιμοποιησεις καλυτερα Media και να κανεις αναβαθμιση στο fw οπως προτεινε ο apotsi μονο να βοηθησει μπορει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.