Jump to content



dvd-rw vr-mode σε pc


nkoumo

Recommended Posts

Exω επιτραπέζιο dvd recorder (sony gx300) και έχωγράψει διαφορα απο ΤV σε dvd-rw vr mode.Ελα ντε όμως που δεν παιζουν στον Η/Υ!.ολα τα υπολοιπα formats παιζουν. Mηπως ξερει κανεις γιατι? Μηπως πρέπει να κατεβάσω κάποιο προφραμμα για να βλέπει το pc μου DVD-RW (vr)?

Link to comment
Share on other sites

κατ' αρχην , finalize κανεις?

μαλλον αυτο σου λειπει.

αν αυτο δε σου λυσει το προβλημα, κοιτα οταν κανεις φορματ, το sony σου δινει 2 επιλογες: vr mode και dvd video

εγω επιλεγω παντα dvd-video και παιζουν κανονικα σε pc

το vr mode υποτιθεται σου δινει πιο πολλες επιλογες στο editing, σε βαρος της συμβατοτητας (δες το manual)

αν δεν το εχεις αναγκη μη το χρησιμοποιεις

Link to comment
Share on other sites

Κάνω finalize ( σε vr-mode) κανονικά αλλά στο pc δείχνει το δισκάκι ΑΔΕΙΟ ενώ είναι γεμάτο.(από το "υπολογοστή μου" δείχνει το dvd αλλά αν το κλικάρω είναι κενό). Επιμένω σε dvd-rw se vr-mode και όχι video mode(εκεί το pc βλέπει κανονικά τα vob files) διότι τo sony παρέχει πολλές προσθετες λειτουργίες. Τελικά ξερει κανεις αν αυτο οφείλετε στο dvd rom toy pc ή ΔΕΝ παίζονται αυτά τα Format απο κανέναν pc? Μηπως υπάρχει κανένα software που λύνει το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

στο manual τι σου λεει?

στο GX7 που βλεπω εγω, λεει οτι για ενα DVD-RW σε vr mode "playback on some equipment requires a finalized disk"

δηλ κανονικα ετσι επρεπε να παιζει.

Μολις μπορεσω θα κανω κι εγω μια δοκιμη και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

DVD_RW σε VR mode, εγραφη μερικων τιτλων και μετα finilize , και προστασια (δε θυμαμαι πως το λεει :003: ) , χωρις καθολου editing.

στο PC δειχνει αυτο το folder και παιζει κανονικα με DVD players , αλλα το decrypter δεν το αναγνωριζει.

post-11-1442174029,4211_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.