Jump to content



HDD life


nickthegreek21

Recommended Posts

το HDD life είναι ένα πρόγραμμα που μας επιτρέπει να βλέπουμε την κατάσταση το η τον σκληρών μας. Δηλαδή απόδοση, "υγεία", και κάτι αρκετά πρωτότυπο την θερμοκρασία τους. Μπορείτε να το κατεβάσετε από το έξεις link :http://www.download.com/HDDlife/3000-2086_4-10369754.html?tag=lst-0-1

Ξέρει κανεις από σας αν υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα για CPU?

post-1351-1442174023,4565_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ουτε σε εμενα δουλευει, εχω 2*120 maxtor 6y120mo sata σε raid 0, μαλλον το raid φταιει που δεν βλεπει θερμοκρασια
Eμένα δεν δείχνει καθόλου το raid, παρά μόνο έναν σκληρό μου το έχω σε απλό IDE. :108:

post-21-1442174023,6622_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eμένα δεν δείχνει καθόλου το raid, παρά μόνο έναν σκληρό μου το έχω σε απλό IDE. :108:

όταν είχα raid 0 κανένα πρόγραμμα που διαβάζει τις ενδείξεις σκληρών με SMART δεν μπορούσε να τους δει, παρόλο που όταν δεν ήταν σε raid τους έβλεπαν όλα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το κατεβασα αλλα αλλα ειναι txt το exe που θα το βρω?? :067:

το αρχειο που κατεβασες εχει το εξεις ονομα HDDlife 1[1].3.25.msi.txt απλως σβησε την καταληξη .txt απο το τελος (HDDlife 1[1].3.25.msi.txt), και θα δουλεψει :101:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου δείχνει μόνο τον IDE που έχω.Ένα Maxtor SATA 200GB που έχω δεν μου τον δείχνει.Νομίζω ότι είναι σε RAID 1+0 (κάτι τέτοιο βλέπω στην αρχή όταν μπουτάρει το σύστημα), μπορεί να φταίει αυτό!?Υπάρχει κάτι ανάλογο που να δείχνει και για αυτούς τους σκληρούς!?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι σε RAID 1+0 (κάτι τέτοιο βλέπω στην αρχή όταν μπουτάρει το σύστημα), μπορεί να φταίει αυτό!?

Q: Why does HDDlife display the message that no hard drives are found when I start it on my system, while I have a Serial ATA disk that is said to be supported by your program?

A: Probably, you use RAID features for these disks, in this case HDDlife will not work. Besides, if you use an external controller instead of the one integrated in the chipset, it is impossible for the program to work with such disks either. For example, in case with motherboards for Intel processors the program can normally work with Serial ATA only beginning from chipset i865

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.