Jump to content



Πρόβλημα Με Samsung Οθόνη....


gerogero

Recommended Posts

Φίλοι μου, ένας φίλος μου που έχει μια tft samsung 17'' μου είπε ότι αντιμετωπίζει προβλήματα με την οθόνη του λόγω του ότι δεν διορθώνεται αυτόματα όταν πατά το αντίστοιχο κουμπί και διότι αυτοδιορθώνεται μόνο όταν ξεκινάει τον υπολογιστή μέχρι να φτάσει στα xp και μετά στην επιφάνια εργασίας χαλάει αλλά επίσης κι όταν ανοιγοκλείνει παράθυρα...

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει? :120:

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοείς χαλάει/αυτοδιορθώνεται? τρεμοπαίζει? αλλάζουν τα περιθώρια? αλλάζει η ανάλυση? Καταρχήν δοκίμαστε να κάνετε εγκατάσταση των drivers της οθόνης αν δεν τους έχεται ήδη κάνει

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα επίσης, τροφοδοσία της οθόνης, συχνότητα που έχει οριστεί να δουλεύει, ασυμβατότητα drivers όπως σου είπανε, καλώδιο σύνδεσης οθόνης με την κάρτα γραφικών (εάν έχει μπει σωστά και καλύτερα να βιδώσετε τις βίδες), εάν έχει μπει σωστά και στέρεα η κάρτα οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δούλευε κανονικά σε κάθε εγκατάσταση που του έχω κάνει αλλά αυτή τη φορά είπαμε να βάλουμε και τους οδηγούς της οθόνης από το cd που την συνόδευε. Απο τότε έπεσε από τα 75hz στα 72hz. Η οθόνη είναι καινούρια (6 μηνών)...

Σήμερα μου είπε πώς δοκίμασε και μπορούσε να κουνήσει την οθόνη (που έχει πρόβλημα με τα περιθώρια) σέρνοντας τα περιθώρια με το ποντίκι!!! :107:

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δούλευε κανονικά σε κάθε εγκατάσταση που του έχω κάνει αλλά αυτή τη φορά είπαμε να βάλουμε και τους οδηγούς της οθόνης από το cd που την συνόδευε. Απο τότε έπεσε από τα 75hz στα 72hz. Η οθόνη είναι καινούρια (6 μηνών)...

Σήμερα μου είπε πώς δοκίμασε και μπορούσε να κουνήσει την οθόνη (που έχει πρόβλημα με τα περιθώρια) σέρνοντας τα περιθώρια με το ποντίκι!!! :107:

Για δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση όλα όσα έχουν σχέση με την οθόνη, (driver οθόνης,κάρτας γραφικών), μπες σε safe mode και διέγραψε κάρτα γραφικών και οθόνη και κάνε επανεκκίνηση.Με το που θα μπεις μέσα στα ΧΡ, θα σου βρούνε και την οθόνη και την κάρτα γραφικών.Δώσε τότε ΜΟΝΟ τους drivers της κάρτας γραφικών και πες μου εάν έφτιαξε ή έχει ακόμα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.