Jump to content



Σενσορες??


Braveheart1980

Recommended Posts

Σημερα αγορασα αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806034 (COOLERMASTER ALD-V02-U1 AEROGATE II SILVER) απο το eshop

Αλλα εχω μια απορια: Πως τοποθετω τον σενσορα για τη cpu/gpu?

Πλιζ χελπ γιατι παλαιοτερα ειχα κανει μ@μ@κι@ και κατεστρεψα ενα mobo !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απ'οτι ειδα βαζω τον σενσορα για τη cpu στη ψυκτρα,οσο πιο κοντα στον επεξεργαστη γινεται

Με την υδροψυξη ομως τι να κανω?

Εχω το μπλοκ antartica της asetek.

Τι κανω??

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι οτι κάνεις το ίδιο και εκεί.... Μην περιμένεις πραγματικές cpu temp από εξωτερικό sensor. Δεν ξέρω τι cpu έχεις, πάντως στον Athlon είχα καταφέρει με πολύ, πολύ κοπο να περάσω sensor αναμεσα από τα pins και να είναι κάτω από την cpu. Το θέμα είναι οτι πρέπει να είναι και μικρός ο sensoras και πολύ λεπτά τα καλώδια... Εγώ θα σου έλεγα οτι είναι λίγο ζόρικο οπότε βάλτον από έξω καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες εξω???

Τωρα θα μπει σε εναν p4 2,4ghz και σε 2 βδομαδουλες σε εναν amd 3500+(939 socket)

Όπως είπες... στο waterblock όσο πιο κοντά στην βάση του, στον επεξεργαστή φυσικά. Οι θερμοκρασίες που θα παίρνεις θα είναι εικονικές... πιο πολύ για να βλεπεις διαβαθμίσεις και όχι πραγματικές θερμοκρασίες... Νομίζω άλλωστε οτι εμάς μας ενδιαφέρει το πόσο ανεβαίνει η θερμοκρασία και όχι αν είναι 39 ή 43.

(εγώ έβαλα όπως έχω ποστάρει και παλιότερα για να βλέπω θερμοκρασία νερού :p)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.