Jump to content


Αναζήτηση Ψηφιακής........


PGM

Recommended Posts

Θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με το ποια ψηιακη να παρω. Μετα απο ενα ψαξιμο εχω βρει ιδιαιτερα ενδιαφερουσα την προταση της Olympus (C70), οπως επισης

Casio Exilim EX-Z57: http://www.digitalcamerainfo.com/co...ons-Review.htm. Την εχω βρει με 389-399 περιπου (τελικη)

Casio Exilim EX-Z750 : http://www.digitalcamerainfo.com/co...lim-EX-Z750.htm . Την εχω βρει με 459 περιπου (τελικη)

Παρατηρησεις:

==========

1. Λεφτα μεχρι 400-450.

2. Μικρη σχετικα σε μεγεθος (δεν εχω δει live την Olympus αλλα φανταζομαι μικρη ειναι )

3. Να ειναι 5-7 megapixels.

4. Να εχει καλο ζουμ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω πάρει την Canon Powershot A-95, με 5.0 megapixel, πολύ καλή, με μόλις 315.Μπορείς να ρίξεις μία ματιά εδώ εάν ενδιαφέρεσαι:

http://www.adorama.gr/gr/products/fast_search2.php?fastsearchfield=Canon%20a-95

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για απαντησεις σας...ΣΤΟ DPGR.GR εχω ηδη κανει θρετ αλλα δεν εχω παρει καμμια απαντηση......Για τις Casio καμμια γνωμη? Να πω την αληθεια την ειδα σημερα στον γερμανο και σε εμφανιση ειναι ιδιαιτερα ομορφη....μικρουλα και με μεγαλη lcd απο πισω... + 'φοραει ' φακο pentax

Link to comment
Share on other sites

Να δωσω κι εγω μια "αλλη" αποψη στο θεμα απο προσωπικη εμπειρια.

Χωρις να αμφισβητω την ποιοτητα των CANON και οσων ακομη αναφερθηκαν, να προσθεσω οτι εχω μεινει ιδιαιτερα ευχαριστημενος απο την SONY DSCW-12 που εχω και ειναι μεσα στις προδιαγραφες τις οποιες εχεις θεσει!!!

Link to comment
Share on other sites

[offtopic]Γιατι Στελλα???[/offtopic]

Εκτός του ότι στο dpgr έχει ολόκληρο θέμα με τις απόψεις των πελατών του (οι οποίες λένε τα χειρότερα ... οι περισσότερες) πήρε και η αδερφή μου την μηχανή της από κει (πριν με ρωτήσει φυσικά) και της φερθήκαν με τον χειρότερο τρόπο.

Τώρα δεν θέλει να περνάει ούτε από το πεζοδρόμιο του μαγαζιού και εύχεται να μην τύχει και χαλάσει η μηχανή της.

Έχω κάνει αντίστοιχο post εκεί και τα αναφέρω όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αλλη εμπειρια εκτος απο το γεγονος οτι πηρα απο εκει μια Ultra High Speed SD καρτα 1GB για το PPC Mobile Phone μου στην καλυτερη τιμη της αγορας και μαλιστα σε μια περιοδο που ειχα φαει τον κοσμο να βρω και κανεις δεν την ειχε διαθεσιμη.

Παρολαυτα, καλα κανεις και μας ενημερωνεις για να ξερουμε τι συμβαινει στην αγορα...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχει γενικά καλές τιμές, αλλα ακόμα και αυτές παίζονται. Υπήρξε περίπτωση κάποιου που μέσα σε μισή ώρα, μέσα στο μαγαζί του δώσαν 3 διαφορετικές τιμές γι' αυτο που ήθελε.

Μεγάλο πρόβλημα υπάρχει, αν παραγγείλεις κάτι που δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο. Σε μία περίπτωση κάναν 1 1/2 μήνα να το φέρουν και τό είχε και προπληρώσει αυτός.

Το χειρότερο απ' όλα είναι η εγγύηση που δίνουν και δεν είναι της αντιπροσωπείας, αλλά δική τους ... με ότι αυτό συνεπάγεται ...

Όποιος ενδιαφέρεται να μάθει περισσότερες λεπτομέρειες, μπορεί να διαβάσει το thread που έδωσα στο παραπάνω link.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την εν λόγω μηχανή την πήρα από εκεί, γιατί την βρήκα στην καλύτερη τιμή.Ελπίζω πάντως να μην χρειαστώ γενικώς καθόλου την εγγύηση.Αλλά βγήκαμε πολύ off topic....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.