Jump to content



pro ASIO card prob ? or Driver ?


fsbmaniac

Recommended Posts

έχω εδώ και 3 μήνες την EMU-1820-M αγορασμένη από γερμανία περίπου 550 ευρώ όλα καλά μέχρι σήμερα αλλα μου παρουσιάστηκε το εξής κουφό καθώς κάνω Rewire στο cubase το season και το νεοαποκτηθέν Sony Acid προ 5 ο ήχος κάνει "κλιξ" τα οποια δεν οφείλονται ούτε στο πολύ χαμηλό latency ούτε σε κάποιο άλλο πρόβλημα. το έχει πάθει κανεις άλλος που ασχολείται με κάρτες επαγγελματικές ? τι να πω μάλλον ο asio driver δεν μπορεί να απελευθερωθεί στο "παρασκήνιο " ? δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. ακόμα κάτι όταν ηχογραφώ δείγματα στα 192khz 32bit float κάνει κάτι παράξενα "κλιξ" όταν αρχίζω και όταν τελειώνω αυτό είναι φυσιολογικό ? σαν μπιρ ακούγεται. έχω τελευταίους drivers της EMU. θέλω να δοκιμάσω και με την RME-FIREWIRE 800 αν το κάνει τήνε χει ένας φίλος αλλα μέχρι τότε μάλλον θα μείνω με την απορία τι φταίει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.