Jump to content



12αρης ανεμιστηρας στο πλαι?


mefistofelis

Recommended Posts

Eμ καλοκαιριάτικα με όλο το tower μέσα να βράζει τι να έκανε . Λίγο η 9700pro λίγο ο athlonas απο μόνος του . λίγο το chipset.

Άλλο να ανακυκλώνει τον ήδη ζεστό αέρα απο μέσα και άλλο να τραβά απο έξω καθαρό . ;)

Yγ Δεν αξίζει να ρίξεις το tower ξαπλα , για 2-3-5 βαθμούς .

Link to comment
Share on other sites

Επισης παρατηρω και το εξης περιεργο.

Οταν εχω τον υπολογιστη ξαπλωμενο η θερμοκρασια πεφτει 2-3 βαθμους παρακατω σε σχεση με οταν τον εχω ορθιο.

Αυτο ισχυει και σε idle και σε full load.

Μπορει καποιος να μου το εξηγησει?Μηπως ξεγιελιεται ο σενσορας?

Ίσως η ψύκτρα να μην πατάει καλά στον επεξεργαστή όταν είναι όρθιο το κουτί λόγω βάρους. Ακόμη και η ελάχιστη μετατόπιση μειώνει σημαντικά τη μεταφορά θερμότητας από τον επεξεργαστή στη βάση της ψύκτρας.

Όσον αφορά στον πλαϊνό ανεμιστήρα εγώ έβαλα ένα αεραγωγό που φέρνει φρέσκο αέρα απ' έξω. Τον αγόρασα 5€ από το Multinet στη Στουρνάρη 18.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι μπορεις απλα να τον "ακουμπησεις στο πανω μερος του στοκ φαν και να κανεις καποια πατεντα για να κρατιεται. Απο κατω επειδη θα ειναι μεγαλυτερης διαμετρου βαζεις κατι(ενα κομματι χαρτονι πχ.) και τελειωσες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.