Jump to content



PSU FORTRON 550W + 6800u


dracosishere

Recommended Posts

Μόλις αγόρασα το PSU: FORTRON 550W και την GAINWARD. Θέλω να μάθω πως είναι πιο σωστό να συνδέσω τα καλώδια με το ρεύμα στις συσκευές μιας και το PSU από μόνο του μου επιτρέπει να συνδέσω μόνο μόλις 5 συσκευές cd dvd HD κτλ +2 sata. Και έχω ακούσει πως η VGA πρέπει να παίρνει από 2 ξεχωριστά καλώδια ρεύματος. Δηλαδή μου μένουν 3 μπριζάκια μόνο να συνδέσω όλες τις συσκευές του υπολογιστή. Στον εξοπλισμό της VGA έχει και 2 splitterακια. Εν το μεταξεί έχω 2 cd-rom, 3 σκληρούς(ο 1sata )+λάπες+fans. Πρέπει να χρησιμοποιήσω splitter πάνω στην GAINWARD από 1 μπριζάκι τροφοδωτικού?Στο ίδιο καλώδιο που θα δώσω ρεύμα στην GAINWARD κάνει να βάλω και σκληρό?Μου φαίνεται θα γίνει “του splitter“ μέσα στο κουτί μου. Καμιά πρόταση ρε παιδιά.....

Link to comment
Share on other sites

Υπ' όψην ότι το συγκεκριμένο PSU έχει μόνο 2 γραμμές.Αν η μια γραμμή πάει στην κάρτα γραφικών(που έχει 1 για floppy +2κλασσικά) η άλλη που έχει 3 μπριζάκια θα πρέπει με splitter να σηκώσει όλο το υπόλοιπο σύστημα.Θα εντέξει;

Link to comment
Share on other sites

μονο δυο????εμενα το tanga(ee tagan ηθελα να πω!) εχει 7!(λογικα ενοει τις 2 κεντρικες!(το tagan εχει 3 κεντρικες!)) αρα στη μια βαλε καρτα γραφηκων και 1-2 σκληρους και στην αλλη τα αλλα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.