Jump to content



Ποιοί samsung κυκλοφορούν Ελλάδα;


fonzi

Recommended Posts

Nidec motors ΟΡ The JVC motors (SATA)???

Αυτοί με το πρώτο είναι αθόρυβοι ενώ οι δευτεροι θορυβώδεις...

Το γράφουν απο κάτω.

Αν κάποιος έχει πάρει πρόσφατα ή αν δείτε σε κάποιο κατάστημα προσέξτε τι μοτερ είναι και ποστάρετε εδώ για να ξέρουμε!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοίταξα τους δύο που έχω στο Raid. Ο ένας έχει τον nidec και ο άλλος τον jvc. Όπως έχω πει και σε άλλα thread είναι αθόρυβοι σε όλες τις φάσεις (seek time, idle κλπ).

Αν τώρα ο ένας από τους δυο κάνει έστω και λίγο θόρυβο παραπάνω από τον άλλο δεν μπορώ να σου πω γιατί αν τους δουλέψω χωριστά θα χάσω τη συστοιχία….

Οι δικοί μου είναι οι Samsung SP0812N με ATA133 και 8 Mb cache δλδ σχεδιαστικά ίδιοι με τους sata..

Ο τρίτος που πήρα είναι ο Samsung SP0802N με ΑΤΑ100 και 2 Mb cach. Αυτόν τον έχω βάλει σε άλλο μηχανάκι και δεν μπορώ να δω το μοντέλο του μοτέρ αλλά θα το χω υπόψη μου αν βρεθεί η ευκαιρία. Από όσο τον δούλεψα αυτός έβγαζε λίγο θόρυβο σε idle αλλά όταν διαβάζει κάνει σα σκαφτικό…

Edit: Αγορά όλοι από E-Shop

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.