Jump to content



Firewall + Antivirus + WinXP 64bit


Wizard!

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο και σοβαρό firewall/antivirus για τα 64 bit?

Symantec Corporate 9.0, Norton IS 2005, ZoneAlarm SS 5.5 δεν παίζουν.

Υποτίθεται ότι το ZoneAlarm SS 5.5.0.604 θα παίξει αλλά δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω, αν και στα forums της Zone Labs, υπήρχαν πολλοί που δεν κατάφεραν να το βάλουν.

Κάνοντας εγκατάσταση το Symantec Corporate 9.0, βγάζει μήνυμα που λέει να βάλω την 64bit έκδοση... :wassat: Δε βρήκα ούτε καν αναφορά στο προϊόν στο site τους...

Link to comment
Share on other sites

και 500οι να υπήρχαν τώρα διάδοση δε θα είχαν αφού το WinXP x64 δε χρησιμοποιείται για καθημερινή χρήση κλπ. Ότι θα βγουν σίγουρα στο μέλλον με την διάδοση του OS είναι το μόνο σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

κώδικας όπως drivers, ή εφαρμογές που έχουν να κάνουν με kernel, services κλπ πρέπει να είναι 64bit, οι υπόλοιπες παίζουν μια χαρά, εκτός και αν δε μπαίνουν σε 2003 οπότε δε θα μπαίνουν ούτε σε x64 λόγο πακέτου εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέβασα το trial του ZoneAlarm 5.5.0.604, αλλά δεν παίζει ούτε αυτό. Παρόλο που λένε στα forums ότι δουλεύει μια χαρά, εμένα μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να εγκατασταθεί σε αυτό το λειτουργικό...

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις πως θα πρεπει διπλα να λεει for win64?

Εχεις κανενα ενημερωτικο site...και δηλαδη τωρα οι drivers που εχω για ολα θα πρεπει να αλλαχτουν για 64 bit?

Κατι τετοιο εχει drivers 64,εδω ομως ή στο site της creative δεν εχει....:...:

Link to comment
Share on other sites

Οδηγούς για 64bit βρίσκεις από τους κατασκευαστές. Η Creative δεν τους έχει στο βασικό site αλλά στο http://preview.creativelabs.com/default.aspx

Βέβαια εγώ που τους έβαλα, δεν έπαιζαν σωστά και ενεργοποιούσαν ελάχιστες από τις δυνατότητες της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα έβγαλα και περιμένω να μαζέψω πρώτα όλο το soft (drivers, fw, av, κλπ) και μετά θα τα ξαναβάλω. Έτσι κι αλλιώς σύντομα θα βγουν και επίσημα, οπότε 8α βγάλουν κανονικούς οδηγούς οι εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αργουν παντα δεν μπορω να καταλαβω??

Γιατι πρεπει εμεις παντα να εκνευριζομαστε με τα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ pc μας που δεν δουλευουν καλα??

Τεσπα ελπιζω να αξιζει η αναμονη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.