Jump to content



Βοηθεια δεν εχω ιδεα!


Insane

Recommended Posts

Για χαρα σε ολους οπως καταλαβατε και απο τον τιτλο ειμαι ασχετος σχετικα με το "νερακι" και θα ηθελα την συμβουλη σας.Λογο του οτι δεν εχω ξανασχοληθει με watercooling και θελοντας να περασω σε αυτο χωρις να ξωδεψω πολλα λεφτα σκευτομαι για την λυση του ετοιμου kit.Ειμαι αναμεσα σε δυο που παιζουν στα ιδια λεφτα αλλα δεν ξερω ποιο.Το ενα ειναι το bigwater της thermaltake και το αλλο το waterchill ΚΤ03-L20 της asetek.Εσεις ποιο θεωριτε καλητερο?Μην μου πειτε για custom γιατι δεν θελω να μπω σε αυτο το "τριπακι".Θα εχω καποιο κερδος σε θερμοκρασιες σε σχεση με την coolermaster hyper 6 που εχω τωρα?Εχω εναν p4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας.Μαλλον αυτο θα παρω.Τι κερδος σε θα εχω ομως σε θερμοκρασιες σε σχεση με την ψυχτρα που εχω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...κοιτα χωρις να το εχω, ο γενικοτερος κανονας ειναι οτι με την υδροψυξη καθως ανεβαινουν τα βολτ και η θερμοκρασια περιβαλοντος(ακα καλοκαιρακι) θα εχεις πολυ ππιο καλες θερμοκρασιες με μια υδροψυξη...

Το ακριβες νουμερο θα το δεις μονος σου, καθως επηρεαζουν πολλοι παραγοντες.

EDIT: Ξεχασα να δωδω ψηφο. Φυσικα το asetek κυριως λογω της αντλιας που αρκει να βαλεις κατι παραπανω, πχ δευτερο μπλοκ μεγαλυτερο ψυγειο. Το bw εχει 120lt/h(μου φαινεται) αντλια...τι να αντεξει.

Link to comment
Share on other sites

Για εναν αριθμο στο περιπου ενδιαφερομαι.Δηλαδη τωρα εχω 40-42 idle απ`οτι λεει ο σενσορας της abit.Με το νερο θα πεσει κανα 5-6 βαθμους?Γιατι αν ειναι να πεσει λιγοτερο τοτε δεν αξιζει να δωσω τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε οτι αξιζει αξιζει ετσι και αλλιως. Μετα παιζει ρολο ο επεξεργαστης. Αν εχεις prescott δεν νομιζω να πεσει τοσο. Αν εχεις northwood τοτε μπορει 5 βαθμους. Αλλα και παλι ειναι υποθεσεις. Σε idle δεν πεφτει τοσο πολυ. Εκει που θα εχεις πολυ μεγαλη διαφορα ειναι σε full (αλλωστε αυτο μας ενδιαφερει κυριως)...

Ψαξε σε reviews να δεις τι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.