Jump to content



Epson photo paper ?


Recommended Posts

Ψάχνω το συγκεκριμένο χαρτί για να παραγγείλω αλλά δεν έχω βρεί κάτι στην Ελληνική αγορά αλλά μόνο σε ξένα online shops. Στα δικά μας τα γνωστά καταστήματα δεν έχουν. Το έχετε δει κάπου που μπορώ να το παραγγείλω από Ελλάδα?

epson.jpg

Κάτι άλλο που ψάχνω είναι μηχάνημα πλαστικοποίησης Α4 χαμηλού κόστους. Πριν μερικούς μήνες είχε φέρει το υποκατάστημα της Ρόδου LIDL με 24 ευρώ αλλά δυστυχώς όταν πήγα είχαν εξαντληθεί όλα. Βρήκα μόνο σε ένα Online κατάστημε το "NEXT" αλλά είναι μόνο χονδρική. Έχει το παρακάτω μοντέλο με 40 Ευρώ και βρήκα το ίδιο ακριβώς και όταν ρώτησα τιμή έπεσα κάτω. Οι αλήτες το αγοράζουν 40 και το πουλάνε 250.

attalus900.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α4 με 24 ευρώ πιάσε μου 4-5 άμα βρεις. Τώρα τα χαρτάκια είναι απλά τα κορυφαία και γιαυτό πλησιάζουν το 1 ευρώ στη σελίδα. Είχα δει στο Πλαίσιο.Μπορεί και στο eshop.

ΥΓ άλλο αυτό που λες στον τίτλο και άλλο αυτό που έχεις στη φωτογραφία

Link to comment
Share on other sites

Α4 με 24 ευρώ πιάσε μου 4-5 άμα βρεις. Τώρα τα χαρτάκια είναι απλά τα κορυφαία και γιαυτό πλησιάζουν το 1 ευρώ στη σελίδα. Είχα δει στο Πλαίσιο.Μπορεί και στο eshop.

ΥΓ άλλο αυτό που λες στον τίτλο και άλλο αυτό που έχεις στη φωτογραφία

Η βασική ερώτηση ήταν για το Photo paper και για να μην ανοίγω άλλο θέμα έβαλα και για τον πλαστικοποιητή. Eshop και πλαίσιο δεν βλέπω να το έχουν.

Τώρα για τον πλαστικοποιητή βρήκα με 21,50 ευρώ από γερμανικό site και έκανα την αγορά. Για του λόγου το αληθές δες ΕΔΩ

Εγώ παρήγγειλα ΑΥΤΟ

Υ.Γ Ελπίζω να μην αγοράσεις 4-5.

Link to comment
Share on other sites

Εpson Premium Photo Paper αγοράζω από το εξωτερικό, γιατί το βρίσκω σε προσφορά 1+1 ΔΩΡΟ στα μεγέθη 10x15 και 13x18. Πριν κανα δίμηνο ήταν σε προσφορά και το Α4.

Έπαιρνα από Technikdirekt, αλλά το Mindfactory τα έχει πιο φτηνά

6,20€ τα 100 φύλλα 10x15

7,50€ τα 100 φύλλα 13x18

Bέβαια μόλις έκανα και μία αναζήτηση στον skroutz και βλέπω ότι τα φέρνει και το infoshop. Φαίνεται ότι το Α4 το έχει και το e-shop στον κατάλογο του, με λανθασμένη προφανώς φωτογραφία.

Πάντως την Δευτέρα μου είπε η αδερφή μου ότι το Α4 το βρήκε στο Πλάισιο σε προσφορά 1+1 ΔΩΡΟ με 17€.

Επίσης, εγώ το είχα δει στην Cosmodata πέρισυ.

Link to comment
Share on other sites

Πες και μεταφορικά.Και θυμίσου να γράψεις και δυο αράδες στο φόρουμ όταν το χρησιμοποιήσεις.Ο φθηνότερος που είχα βρει ήταν 90 ευρώ στο Αλέξης Πακ. Τώρα τελικά χαρτί θες το photo ή το epson photo glossy? Το δεύτερο ίσως όμως και το πρώτο είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το είδα στο Πλαίσιο την προηγούμενη εβδομάδα.Μην εμπιστεύεσαι τις ιστοσελίδες τους .Πάρε τους τηλέωνο.(((Πάντως θυμάμαι που το epson photo glossy paper το είχε βρει η SΑ σε πολύ καλή προσφορά από technicdirect.de)))

SA το πρίμιουμ φώτο πρέπει να είναι λίγο λιγότερα γραμμάρια από το photo glossy αλλά είναι εξαιρετικό.Αν όντως το έχουν προσφορά θα πεταχτώ να τσεκάρω.Αλλιώς θα ξαναπάρω το συμβιβασμό, Kodak Ultima Photo Paper 270 γραμμαρίων 250 microns μιας και έχουν 10-11 ευρά τα 30 φύλλα.

Link to comment
Share on other sites

Mιλάω για το Epson Premium Glossy Photo Paper το οποίο είναι 255g/m². Το έχει ακόμη σε προσφορά το Technikdirekt με μεταφορικά 22€.

10x15 100 φύλλα 8€

13x18 100 φύλλα 10€

Α4 20 φύλλα + 10x15 20 φύλλα ΔΩΡΟ 11€

Το Μindfactory το έχει φτηνότερα, αλλά έχει μεταφορικά 30€.

Το Απλό Epson Paper έχει βάρος 194g/m² και δεν μου αρέσει καθόλου η υφή του.

Αν θέλεις ρίξε μία ματιά και στο Epson Premium Semigloss Photopaper 251g/m². Είναι το ίδιο ποιοτικό με το Glossy, αλλά είναι ματ. Και αυτό είναι σε προσφορά στα 10χ15.

Technikdirekt 8€

Mindfactory 9€

Επίσης μία καλή προσφορά είναι αυτό το πακέτο

Epson Premium 10x15cm 50 φύλλα semigloss + 50 φύλλα glossy

Link to comment
Share on other sites

Πες και μεταφορικά.Και θυμίσου να γράψεις και δυο αράδες στο φόρουμ όταν το χρησιμοποιήσεις.Ο φθηνότερος που είχα βρει ήταν 90 ευρώ στο Αλέξης Πακ.

Σήμερα έλαβα email επαλήθευσης της παραγγελίας και μου αναφέρουν ότι τα μεταφορικά είναι 25 ευρώ με συνολικό κόστος 56 ευρώ τιμή άκρως ενδιαφέρουσα για το σετ που βλέπετε παρακάτω

laminierset.JPG

Link to comment
Share on other sites

Bέβαια μόλις έκανα και μία αναζήτηση στον skroutz και βλέπω ότι τα φέρνει και το infoshop.

Eυχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου μια και έψαχνα για μαγαζί στην Ελλάδα.

Το παρήγγειλα αν και δεν διευκρινίζει από πόσα τεμάχια αποτελείται η συσκευασία.;)

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλακτικά πλαστικά υπάρχουν στην Ελλάδα για το συγκεκριμένο? Το 24 ήταν πολύ καλό για να είναι τελική.Στέλλα ποτέ δεν ενδιαφέρθηκα για κάτι λιγότερο από Α4. Το μη γυαλιστερό έχει κάποιο νόημα σε εξαιρετικές ασπρόμαυρες ,μετά από πολύ επεξεργασία ,που προϋποθέτει απίστευτες γνώσεις και εμπειρία στην επεξεργασία εικόνας. Με λίγα λόγια θα κάνω πολύ καιρό να φτιάξω κάτι άξιο του ματ χαρτιού και ως τότε είναι χαμένη υπόθεση.Στα χρώματα χάνει.

Ίστριε δε ρώτησες πριν το παραγγείλεις?

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλακτικά πλαστικά υπάρχουν στην Ελλάδα για το συγκεκριμένο?

Ίστριε δε ρώτησες πριν το παραγγείλεις?

Για ανταλλακτικά πλαστικά δεν χρειάζεται να είναι κάποια συγκεκριμένα. Αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά κάνουν για όλους τους πλαστικοποιητές.

Δεν ρώτησα αν και υποθέτω οτι είναι 20άδα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.