Jump to content



LCD 30άρα LG...!!! Τι το κακό έχει???


Orthodox

Recommended Posts

PER.168238.jpg

Την βλέπω καιρό τώρα στο e-shop...

Click me

Τα χαρακτηριστικά όπως τα αναφέρει το e-shop:

Τύπος Οθόνης: Οθόνη TV LCD-TFT 30'' / 16:9.

# Ανάλυση:1280x768 Pixel, 16.8Μ χρώματα.

# Κοντράστ:500:1

# Φωτεινότητα: 450 cd/m2.

# Χρόνος απόκρισης: 12ms.

# Γωνίες Θέασης: Οριζόντια 176 μοίρες / Κάθετα 176 μοίρες.

# Ένταση ήχου: 2 x 8 Watt.

# Οριζόντια Σάρωση:31~66 KHz (Analog), 31~63 KHz (Digital).

# Κάθετη Σάρωση:56~85 Hz.

# Είσοδος Σήματος: 15 Pin D-Sub / DVI / CVBS / Component / S-video / AV.

# Video Signal Input:RGB Analog/Digital (Separate), Composite, SOG, Digital.

# Πρόσθετα Χαρακτηριστικά:PIP(Picture In Picture):Μπορείτε να δείτε δύο διαφορετικές εικόνες συγχρόνως στην οθόνη. Υποστήριξη Zoom, Αυτόματη εγκατάσταση καναλιών, Μενού oθόνης. WOW, PSM. Στη συσκευασία συμπεριλαμβάνονται και τα ηχεία. Περιλαμβάνει TV tuner και Remote Control.

# Πιστοποιήσεις:TCO-99, ISO 13406-2, UL, CUL, TUV-GS, SEMKO, GOST, CE, FCC-B, C-TICK, VCCI-2, EPA Energy Star.

# Διαστάσεις:(W x H x D): 734 x 540.0 x 190.0 mm Set

# Βάρος:17.6kg

# Εγγύηση:3 χρόνια

Σαν pc monitor σίγουρα δεν είναι και η τέλεια πρόταση αλλά σαν επέκταση επιφάνειας ή απλής tv νομίζω ότι είναι best buy. Και η 32άρα που έχει είναι value for money στα 1500 ευρώ..

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτή η τιμή εκεί που η αντίστοιχες ξεκνάνε από 2000+ ευρώ??? :017:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ θα ηθελα να τη δω σε λειτουργια απο κοντα αλλα τοτε τα πραγματα θα ηταν πολυ ασχημα για μενα γιατι τον τελευταιο καιρο τριγυρναει αυτη η ιδεα στο μυαλο μου (αυτο συζηταγαμε στο χτεσινο καφεδακι μας στη Στουρναρη με τα παιδια) και δε θα μπορεσω να αντισταθω... :118: :118:

Προς το παρον λοιπον ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ (για μενα το λεω) και σε κανα χρονο βλεπουμε. :002:

Link to comment
Share on other sites

Τάκη, εσύ έλα μιά βόλτα από το σπίτι να δεις την 42" Samsung μου και μετά θα μου πεις για πόσο θα περιμένεις....

:p

42" ??? θα βαριεσαι να βλεπεις το mouse να πηγαινει απο την μια ακρη στην αλλη...

Link to comment
Share on other sites

Κακό δεν έχει αλλά δεν βλέπεις και αυτή :023:

Ούτε για τις 2 ίντσες νομίζω αξίζουν τα παραπάνω αλλά το κυριότερο είναι ότι την 32διάρα είναι σα να τη "χώσανε" σε ένα εξτρα πλαίσιο με ηχεία...

Η μαγκιά της 30άρας που μαρέσει πολύ είναι ότι είναι σα κορνίζα...

Αν τη δει κανείς ας μου πει πως είναι από κοντά και κυρίως από πίσω πως είναι, μην είναι δλδ μπαούλο (half lcd - half crt)...

Link to comment
Share on other sites

Τάκη, εσύ έλα μιά βόλτα από το σπίτι να δεις την 42" Samsung μου και μετά θα μου πεις για πόσο θα περιμένεις....

:p

:073: Σε τι ανάλυση την έχεις??? Αν την έχεις σα δεύτερη για παιχνίδια πάω πάσο αλλά αν την έχεις σαν main monitor όχι extrem που λέει ο Τάκης αλλά madness θα έλεγα... :003:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε για τις 2 ίντσες νομίζω αξίζουν τα παραπάνω αλλά το κυριότερο είναι ότι την 32διάρα είναι σα να τη "χώσανε" σε ένα εξτρα πλαίσιο με ηχεία...

Η μαγκιά της 30άρας που μαρέσει πολύ είναι ότι είναι σα κορνίζα...

Αν τη δει κανείς ας μου πει πως είναι από κοντά και κυρίως από πίσω πως είναι, μην είναι δλδ μπαούλο (half lcd - half crt)...

Πλάκα πλάκα άμα οι CRT είχαν αναπτυχτεί θα δούλευαν και αυτές HDTV και αναλύσεις με πολλά μηδενικά! π.χ. 3200χ2400 κ.α. αλλά δεν αναπτύξαν καθόλου τον καθοδικό και σήμερα 28άρα με S-Video κάνει μία παραμόρφωση τραπεζοτή δεν βλέπεις τίποτα :095: τι γράφει στην οθόνη!

Άμα κοίταζαν ποιο πολύ τοις CRT καλά θα ήταν :001:

Υ.Γ. Μία οθόνη άνω των 25' την αγοράζεις για να δει όλη η οικογένεια όχι μόνο ένα άτομο! Η γωνία θέασης στης TFT είναι μικρή.

Μέχρι να αναπτυχθούν οι TFT και να γύνουν ποιο καλες απο την CRT έχει πολύ ακόμα :015:

Link to comment
Share on other sites

PER.168238.jpg

Την βλέπω καιρό τώρα στο e-shop...

Click me

Τα χαρακτηριστικά όπως τα αναφέρει το e-shop:

Τύπος Οθόνης: Οθόνη TV LCD-TFT 30'' / 16:9.

# Ανάλυση:1280x768 Pixel, 16.8Μ χρώματα.

# Κοντράστ:500:1

# Φωτεινότητα: 450 cd/m2.

# Χρόνος απόκρισης: 12ms.

# Γωνίες Θέασης: Οριζόντια 176 μοίρες / Κάθετα 176 μοίρες.

# Ένταση ήχου: 2 x 8 Watt.

# Οριζόντια Σάρωση:31~66 KHz (Analog), 31~63 KHz (Digital).

# Κάθετη Σάρωση:56~85 Hz.

# Είσοδος Σήματος: 15 Pin D-Sub / DVI / CVBS / Component / S-video / AV.

# Video Signal Input:RGB Analog/Digital (Separate), Composite, SOG, Digital.

# Πρόσθετα Χαρακτηριστικά:PIP(Picture In Picture):Μπορείτε να δείτε δύο διαφορετικές εικόνες συγχρόνως στην οθόνη. Υποστήριξη Zoom, Αυτόματη εγκατάσταση καναλιών, Μενού oθόνης. WOW, PSM. Στη συσκευασία συμπεριλαμβάνονται και τα ηχεία. Περιλαμβάνει TV tuner και Remote Control.

# Πιστοποιήσεις:TCO-99, ISO 13406-2, UL, CUL, TUV-GS, SEMKO, GOST, CE, FCC-B, C-TICK, VCCI-2, EPA Energy Star.

# Διαστάσεις:(W x H x D): 734 x 540.0 x 190.0 mm Set

# Βάρος:17.6kg

# Εγγύηση:3 χρόνια

Σαν pc monitor σίγουρα δεν είναι και η τέλεια πρόταση αλλά σαν επέκταση επιφάνειας ή απλής tv νομίζω ότι είναι best buy. Και η 32άρα που έχει είναι value for money στα 1500 ευρώ..

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτή η τιμή εκεί που η αντίστοιχες ξεκνάνε από 2000+ ευρώ??? :017:

ΠΑΙΔΙΑ Η TELECOM SOLUTIONS STO HRAKLEIO THN EXEI THN 30 1230 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΙΝ 32 1350 ΕΥΡΩ

ΑΝ ΘΕΤΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΙΝΑΙ 2810331999

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.