Jump to content



Conflict ηχείων με wireless πληκτρολόγιο-ποντίκι...


ODIN

Recommended Posts

Μια που ρωτάνε όλοι να ρίξω κι εγώ στο τραπέζι ένα άλυτο πρόβλημα: Έχω microsoft Wireless optical desctop elite (ποντίκι και πληκτρολόγιο ασύρματα) και τα ηχεία creative inspire 5,1. Το σύστημα είναι windows χρ αν και δεν νομίζω να παίζει σημασία, επεξεργαστής 2,8 ghz 1giga μνήμη και 2 σκληρούς 80 και 160 giga.

Τον τελευταίο καιρό λοιπόν και ενώ όλα πήγαιναν μια χαρά, από τα ηχεία ακούγεται ένα συνεχές βουητό (παρεμβολή) το οποιο ακούγεται ακόμα περισσότερο όταν μετακινώ το ποντίκι και ανάλογα με το πως το μετακινώ οποτε συμπεραίνω ότι το πρόβλημα προέρχεται από εκεί. Είναι αρκετά σπαστικό και ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανεις την παραμικρή ιδέα του τι μπορεί να το προκάλεσε η ακόμα καλύτερα πως θα γίνει να το σταματήσω...

_________________

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι conflict , είναι θέμα drivers και το έχω και εγώκαι δεν έχει καμμία σχέση με το keyboard ήτα ηχεία. Δοκίμασε να περάσεις άλλους drivers.Αν έχεις τους τελευταόυς βγάλε τουσ και περασε αυτούς που είναι στο cd της Μ/Β ή της κάρτας ήχου ή αν έχεις τους παλιούς κατέβασε τους καινούργιους. Αυτό κάνω εγώ και φτιάψνει. Απλά τώρα πρόσφατα έκανα φορμάτ και ξέξασα να τους βάλω ξανά και το παρουσιάζει....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.