Jump to content



Προβληματα με νεο πισι


mefistofelis

Recommended Posts

Μολις εφτασε το νεο πισακι του nemesis πηγα και εγω να του κανω την εγκατασταση των παραθυρων.

1)Στην επιλογη για την δημιουργια παρτισιον εκανα ενα των 40γβ και το υπολοιπο 200γβ οταν πηγα να το χωρισω σε 2 ξεχωριστα ενα για το swap file και ενα αλλο μου εβγαζε οτι εχει μεγεθος μονο 130γβ δηλαδη ελλειπαν αλλα 70.Μετα εσβησα και το αρχικο 40αρι παρτισιον και τωρα μου εμφανιζει οτι εχω μονο 130 γβ και καθολου unpartitioned space.Ουτε με το partition magic καταφερα να αλλαξω κατι.Τι φταει? :017:

2)Μετα την εγκατασταση των παραθυρων δεν αναγνωριζει το ποντικι σε οποια θυρα usb και αν το συνδεσω.Το περιεργο ειναι οτι κατα την διαρκεια της πρωτης εγκαταστασης(winxpsp2) το ποντικι λειτουργουσε κανονικα αλλα επειδη δεν εβρισκα το σεριαλ νο αναγκαστηκα να βαλω προσωρινα μια χωρις sp με αποτελεσμα οτι και να κανω να μην εχω ποντικι.Το ποντικι που πηγα να συνδεσω ειναι εκεινο της μικροσοφτ για τους φορητους.Εδω τι παιζει?

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ: AMD Athlon 64 3500+ 2.20GHz VENICE

ΜΝΗΜΗ: 2x CORSAIR VS512MB400 VALUE SELECT 512MB

ΜΗΤΡΙΚΗ: MICROSTAR MSI K8N SLI Platinum

ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ: ASUS EAX800XL/2DTV 256MB PCI-E TV-Out

ΣΚΛΗΡΟΣ: WESTERN DIGITAL 250GB WD2500JD 7200rpm SATA

DVD-ROM: PLEXTOR DVD PX-130A 16X50 ATAPI

DVD-RW: NEC DVD+/-R/RW ND-3540A 16x

ΟΘΟΝΗ: ACER AL1715S 17'' LCD [8ms]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.