Jump to content



Πρόβλημα με το PC του πατέρα μου...


S0ldi3R

Recommended Posts

Παιδιά το PC του πατέρα μου έχει ένα πρόβλημα που δεν έχω καταλάβει καν τι ειναι.. λοιπόν όταν πάει να κάνει τερματισμό στον υπολογιστή ο υπολογιστής επάνερχετε χωρίς να κάνει τερμάτισμο ή επανεκκίνηση απλά όταν πατάει το κουπί του τερματισμού είναι σαν να πατάει το κουμπί "Άκυρο". Μήπως ξέρετε ποιο είναι το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

το ειχα ακουσει παλια αυτο το προβλημα και λυθηκε με τις ρυθμισεις που υπαρχουν για

τις επιλογες αυτων των τριων κουμπιων.υπαρχει τροπος να αλλαχθει η σειρα τους...

εγω δεν θυμαμαι.. καποιος απο τους εμπειρους?

Link to comment
Share on other sites

Δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας, ιδιότητες, screen saver, power, Advanced και τσέκαρε το When i press the power button on my computer: ανάλογα τι θές να γίνετε όταν πατάς το power button.

Αυτό μπορώ να σκεφτώ προς το παρόν, παλία δουλευε εντάξει? μίπως δεν είναι κατι βαλμένο σωστά στο F_Panel της μητρικής?

Επίσης ψάξε με κανένα Αntivirus/AntiSpyware μήπως βρείς τίποτα περίεργο..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κάνε ένα search για virus/spyware κλπ

Ίσως κάποιο πρόγραμμα μένει κολλημένο στη μνήμη και περιμένουν τα windows να τερματίσει.Τουλάχιστον σε τέτοιες περιπτώσεις το έχω συναντήσει. Αν αφήσεις λίγη ώρα το PC ανοικτό (αφού πατήσει shutdown) τι κάνει κλείνει καμία εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.