Jump to content



MUSHKIN XP4000 ΘΑ ΤΙΣ ΑΓΟΡΑΖΑΤΕ??


Iannis

Recommended Posts

MUSHKIN XP4000 REDLINE Series 1GB

XP4000 REDLINE eliminates the memory as a potential bottleneck when overclocking.

KIT 1GB (2*512)

Latency 2-2-2

Frequency 500MHz

Parity Unbuffered

Voltage 3.3V-3.5V :108: :108: :108: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Module Density 64Mx64

Chip Density 32Mx8

Pins 184

Package Jet Black 6 Layer PCB

Heat Spreader Yes (color may vary)

________________________________________

Τιμή : €218,00 (Η τιμή περιλαμβάνει ΦΠΑ 19%)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πιασεις το 90% των επιδόσεων τους με τα μισα $ σε twinmoss αα4τ [utt] 1α4τ[βη5] Αλλά μπορει να κατσει και φολα με τις twinmoss [δυσκολα ενα 80% θα το εχεις σίγουρα]

Απο την άλλη ειναι πολύ καλες μνημες απο τις high voltage low latency οι καλύτερες πιστευω. Οπως και ναχει τα 200 ευρώ θα πιάσουν τοπο εγγυημένα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πας σε πολυ ακριβα χωραφια!

Μπορεις να παρεις οποιες bh5 βρεις με 100-140 ευρω το 1 γιγα που πανε σιγουρα

230 με 2-2-2-5 και 1τ οποτε δεν ξερω αν αξιζουν τα λεφτα τους.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πας σε πολυ ακριβα χωραφια!

Μπορεις να παρεις οποιες bh5 βρεις με 100-140 ευρω το 1 γιγα που πανε σιγουρα

230 με 2-2-2-5 και 1τ οποτε δεν ξερω αν αξιζουν τα λεφτα τους.

Αλλο ομως 230 και αλλο 250... και ισως και παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν ειπα οτι δεν ειναι κορυφαιες αλλα δινεις αρκετα χρηματα.Μαμανε αλλα τις πληρωνεις ενω μπορεις να παρεις κατι 10 % πιο αργο με 70% λιγοτερα χρηματα γιατι αλλο 200+++ ευρω και αλλο 100++ ευρω.

Απο εδω και περα εσυ αποφασιζεις!

Link to comment
Share on other sites

Οτι πληρωνεις παιρνεις.... Εξαλου και εσυ τις VX εχεις...Που ειναι επισης στην ιδια κατηγορια τιμης/αποδοσης με τις redlline...

Φιλικα παντα...

Ουτε εγω θα σκαγα 200++ ευρω για μνημες αλλα το παληκαρι ρωταει για τις συγκεκριμενες(ρεντλαιν) και του απανταω οτι σκοτωνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα τις επαιρνα...θα επαιρνα κατι σε gskill GH στα 116ευρω τελικη απο αμερικη η 180 απο γερμανια......bh-5 διαλεγμενα .......περιμενε και θα στειλω και λινκ σε λιγο.....δεν εχω ιντερνετ σπιτι μονο....:p

Aμα θες να δεις επιδωσει μπες στο vr στην κεντρικη και κοιτα......:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ιωαννη τοσο καιρο που κοιταω τα Fora ενα εχω καταλαβει:το ο/c ειναι καθαρα θεμα τυχης.Γιατι ας πουμε εδω http://www.anandtech.com/memory/showdoc.aspx?i=2416 τους ε ΤΡΕΛΛΟ κομματι.Εσενα/μας πιστευεις οτι θα σου τυχει το ιδιο;μπορει ναι μπορει και οχι.Και γω που λες ειμαι στην ιδια φαση με σενα και απ οτι διαβαζω ανα τον κοσμο οι συγκεκριμενες CH-5(οι μονες μαζι με τις VX) θ ε ρ ι ζ ο υ ν.Ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει για σφιχτα timings και max Mhz.Παντως να ξερεις οτι γενικα τα BH/CH-5 ταλαιπωρουν τον mem.controller οταν τις εχεις στα ορια τους και κοιτα και λιγο την μακροζωια....220e ειναι αυτα+το κοστος ενος ανεμ γιατι η Mushkin λεει οτι υποχρεωτικα με τοσα volt χρειαζεται παθητικη ψυξη.Τελος δες και αυτο το κιτακι http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/gskill.html ειναι G.Skill αλλα TCCD.Μην νομιζεις παντως οτι οτι τα BH/CH-5 με 2-2-2-5 και 500+Mhz ειναι ταχυτερα απο TCCD με 2,5/3-4-4-7/8,ισα ισα.Προσωπικα και γω ειμαι μεταξυ ατυτων των μνημων.Το μονο που με κοβει ειναι το κοστος.Ελπιζω να σε βοηθησα(και οχι το αντιθετο!....

)

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η Mushkin θα ανακοινώσει λίαν συντόμως στο site της ότι σταματάει την παραγωγή της σειράς μνημών RedLine λόγω εξαντλήσεως του UTT-CH stock της...

Goodbye RedLine...what a shame :(

Θέμα εγγύησης έτσι και σου χαλάσουν πλέον οι RedLine? ( είναι και ευπαθή τα UTT...ιδιαίτερα τα CH αν τους δίνεις καλές τασούλες :D )

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεμα κανονικο.

Δεν εχω εμπειρια απο μνημες.

Τωρα εχω κατι corsair PC4400 (550MHz) 2χ512 τις ειχα παρει πριν 2 χρονια απο USA χρυσαφι 400$ Ειναι καλέ αλλα δεν παιζουν με τιποτα κατω απο 3-4-4-8 by SPD.

Δουλευουν 1:1 σε FSB 270 se P4 και αιναι μια χαρα.

Μαλλον οπως λει και ο SLN θα ανεβω 2χ1GHz σε Balistic Muskin

Link to comment
Share on other sites

Για να πουμε και του στραβου το δικιο οι μνημες σκοτωνουν!!!!!!!!!!

Αν εχεις το ρευμα να τους δοσεις παρτεις αλλα εμενα οι ocz δεν παιζουν στα 250 με 2-2-2-8 με 3.3 που λεει στο site θελει παραπανω ρευμα το αναφερο πληροφοριακα!

Επισης krisiun82 πρεπει να σου πω οτι πηρα vx και δεν ειδα τη διαφορα που περιμενα δηλ το συστημα παει καλυτερα αλλα οχι τρομερες διαφορες για το λογο αυτο μιας και ειμαι παθον του ειπα τη γνωμη μου!!! :)

και μην αγχωνεσαι εδω μεσα δεν παραξηγουμαστε τοσο ευκολα!!!! :050:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.