Jump to content



Ο χρονος αποκρισης των tft οθονων κανει τη διαφορα?


Jason1442169106

Recommended Posts

Τωρα ειμαι με μια 15αρα οθονη tft Promedia η οποια μ'αρεσει παρα πολυ σε ολα της.Δεν γνωριζω ποσα ms χρονο αποκρισης εχει αλλα σιγουρα δεν προκειται για τπτ καλο αν αναλογιστουμε οτι πριν απο 2 χρονια που τη πηρα ηταν απο τις φτηνες tft.Ακομα κ το laptop του bro μου που ειναι οικονομικο κ εχει μια πολυ μετρια οθονη, στα παιχνιδια μου αρεσει κ δε βλεπω διαφορα απο αυτες με καλυτερο χρονο αποκρισης.Μονο σε κειμενο οταν το ανεβοκατεβαζει φαινονται τα πολλα ms που θολωνουν καπως τα γραμματα. Σκεφτομαι τωρα να παρω μια 19αρα.Ειδα σε ενα μαγαζι μια που ειχε χρονο αποκρισης 25ms κ επαιζε 3dmark 03 κ δε με χαλασε καθολου!Το αντιθετο.Διπλα της ετρεχαν το 3d mark αλλες 2 οθονες με 12ms κ δε μπορουσα να εντοπισω τη διαφορα.Τεσπα γενικως τα ms κανουν καμια σπουδαια διαφορα σε gaming?Aξιζει να δωσω παραπανω λεφτα για ενα καλυτερο χρονο αποκρισης η η διαφορα θα ειναι αμελητεα?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.