Jump to content



Μαθηματικά και Word !!!


Jimo

Recommended Posts

Kαλησπέρα παιδιά , αύριο πρωί πρέπει να έχω ΩΠΟΣΔΗΠΟΤΕ εκτυπώσει κάποιες σελίδες που περιέχουν μαθηματικούς τύπους. Έχω office 2003 kai Firefox.

Οταν κάνω αντιγραφή απο την ιστοσελίδα στο Word , τη στιγμή που πρέπει να εμφανίσει τον τύπο εμφανίζει κενό. Δεν έχω πολύ χρόνο, θέλω τις συμβουλές σας. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν κατάλαβα αν θες να επεξεργαστείς και τους μαθηματικούς τύπους, μπορείς να σώσεις την σελίδα σε html τοπικά και να την ανοίξεις με το word. Με copy paste δεν παίρνεις και τις εικόνες (αντικείμενα πέρα από text τελως πάντων) από σελίδες στο δίκτυο. Το να γράψεις πάντως τους τύπους με τον equation editor του word δεν είναι και καμμιά ιδιαίτερα χρονοβόρα διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο επείγον κάνε καμμιά αλχημεία του στυλ κάνε copy-paste σε κάνα gimp/photoshop και φτιάξε τις σελίδες επικολλώντας τους τύπους. Η εισήγαγέ τους σε μορφή φωτογραφίας

Link to comment
Share on other sites

δεν παίρνει λόγια το προγραμμα αυτό. Τέσπα , κάτι κατάφερα με κάτι μπακαλίστικες αλχημείες , ευχαριστώ για όλα.

Α και κάτι άλλο, ακούστε τέστ: Mας δίνεται μία συνάρτηση όπως ρίζα του χ και όλο η στην 3η διά λογάριθμο του Υ πχ. και μας λέει γράφτε αυτή την παράσταση στο word . Mήπως ξέρετε καμία άλλη αλχημεία για να το κάνω αυτό , διότι δεν τα γνωρίζω πολύ καλά με τις συναρτήσεις και το word?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.