Jump to content



19" tft ..προτάσεις?


KOSTAS4_XT

Recommended Posts

...κατι μου λεει να επιλεξω viewsonic.

Μαρεσει πολυ σαν εταιρια. Δεν εχω ακουσει ποτε αρνητικο σχολιο.

Σε αντιθεση οι Τ710bh της LG εχω δει γυρω στις 10 οθονες να βγαζουν προβλημα μεσα σε 8 μηνες!!! Με εχει τρομαξει πολυ αυτο!

Φίλε η λύση για μένα είναι μονόδρομος ... LG1915s, την έχω απο την αρχή που βγήκε (περίπου χρόνος). Zero pixel, πολύ σημαντικό, ομοιογένεια στην απεικόνιση, δεν ζεστένεται σχεδον καθόλου (πισω), και έχει 300 περίπου ευρώ? (την είχα πάρει 420ε).

Δεν θα έπρεπε να το σκέφτεσαι κάν !!!!!!!

Γνώμη μου πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια.. δικαιουμαι και εγω ενα off-topic (σχετικά.. :) )

Λέτε να πάω για την Samsung 997MB?? crt δηλαδη.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, αλλα, το κακο με 'μενα ειναι οτι τα ψυριζω πολυ τα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέει η LG1915s και μακάρι να είναι τόσο καλή, αλλά μια LG1730 που είχα πάρει την πούλησα μέσα σε δύο μήνες. Στραβώθηκα. Ειδικά σε σκοτεινό δωμάτιο σκότωνε. Για να μην μιλήσω για χρώματα που έψαχνα μια εβδομάδα να δω τι "λάθος" έχω κάνει στις ρυθμίσεις. Θα μου πεις εντάξει ρε φίλε εδώ δούλευες σε EIZO CRT 766 και 100hz 1280x1024. Είμαι όμως πολλές ώρες μπροστά σε οθόνη αναγκαστικά, οπότε πληρώνω για τα μάτια μου.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πει πολλές φορές για την ποιότητα των LG. Πολλοί όμως την προτιμούν γιατί είναι φτηνή. Είναι αυτονόητο πιστεύω, ότι με μια τέτοια επιλογή κάνεις συμβιβασμούς στην ποίοτητα. Καλό και φτηνό δεν υπάρχει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Και η albatron 6800le? :067:

Εδώ σε θέλω να σχολιάσεις Στέλλα.... :064:

Aυτό ήταν σε προσφορά για ξεστοκάρισμα. Οποιος πρόλαβε-πρόλαβε (και δεν προλάβαν όλοι :D χιχι).

Οι κανονικές τιμές είναι άλλο πράμα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα έκανα την επιλογή μου.

Samsung SM730BF 320

...ή

Samsung SM930BF, αν καταφερω να διαθέσω 80-100 ευρω παραπανω

Σας ευχαριστώ.

Πλεον, αυτό που με "τρώει" ειναι το αν αξίζουν 2 ιντσες τα 100Ε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον, αυτό που με "τρώει" ειναι το αν αξίζουν 2 ιντσες τα 100Ε παραπάνω.

Ίσως όχι ... Βασικά εξαρτάται από την σχέση που έχεις με την οθόνη. Εγώ στην 17άρα το 1280x1024 το βλέπω μια χαρά. Άλλοι πάλι τα βλέπουν ψείρες. Σε αυτήν την περίπτωση μία 19άρα είναι ότι πρέπει.

Συνοψίζοντας ... 17" και 19" σηκώνουν ακριβώς την ίδια ανάλυση. Δηλαδή ... όσα πράγματα βλέπεις σε μία 17άρα, τόσα θα βλέπεις και στην 19άρα. Απλά στην 19άρα θα είναι μεγενθυμένα. ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι λογικό. Anyway, καλώς το ανέφερες ;)

Απλά για να βλέπω λίγο πιο μεγενθυμέν όπως λες και εσύ.

Αν και πιστεύω πως 17 ειναι μια αρκετά καλή αγορά, αν σκεφτείτε πως 8 χρόνια είμαι με 15"crt 14.1 viewable

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.