Jump to content



τι έχω κάνει και με τιμωρεί?


Necro

Recommended Posts

ρε παιδιά! μέρες τώρα έπαιζα όλα μια χαρά! ΣΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑΆΡΧΙΣΕ ΤΟ ΜΑΜΗΜΈΝΟ ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΗΣ VGA!........δηλαδή, ενω παίζω μια χαρά φαίνεται πως άμα το pc είναι ώρες ανοιχτό { ορκίζομαι πως το προηγούμενο σαββατοκυριακο ήταν όλη μερα ανοιχτος χωρίς ίχνος ανωμαλίας} ...πάω να παίξω cs σα καλό παιδάκι...και να το ξανα ....το πρόβλημα??? παίζει μια χαρά και ξαφνικά κανει ενα κολλημα για δεκατα του δευτερολεπτου, συνεχίζει, μετα απο 2 δεύτερα ξανα και ξανα και ξανα....ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ?????? ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΦΟΡΜΑΤ!!! ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣ

Link to comment
Share on other sites

το μηχανημα παιζει 'μαμα' σεταρισμα?

δλδ μετα το φορματ περασες τους original drivers των cd ή εβαλες τπτ πειραγμενους?

υποψιαζομαι προβλημα hardware αλλα δεν αποκλειεται και το σοφτ(αν και δυσκολο)

δυστυχως η λυση δεν θα ειναι ευκολη για σενα

κατ αρχην αν εισαι σιγουρος για τα ρευματα πρεπει να δοκιμασεις μια αλλη vga

δλδ στη θεση σου εγω θα αλλαζα τροφ/κο και κ.γρφκων και θα το ελεγχα για αρκετο διαστημα (αν ειναι εφικτο)

αιτια μπορει να ειναι και η μητρικη -αλλα αν το παμε ετσι σε βλεπω να τα...πετας ολα

εντοπισες κατι διαφορετικο για ν αλλαξει συμπεριφορα το συστημα?

υπαρχει περιπτωση να εχεις προβληματικη τροφοδοσια απο την πριζα? εχεις ups?

για δωσε καμια λεπτομερεια

Link to comment
Share on other sites

τα βηματα μου ακριβώς ηταν........εγκατεστησα το msi core center αφου ΠΡΩΤΑ ΤΣΕΚΑΡΑ ΠΩς ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.....μετα επαιξα, και αρχισε το προβλημα.....νομιζω πως εκανα ρεσταρτ εβγαλα το msi core center η το αντιθετο, δεν θυμαμαι καλα, και τσουπ εχω κανει πολλες δοκιμές και no prob....παίζει να εφταιγε ενα απλο ρεσταρτ μεχρι και το ιδιο το msi core center!!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις ψαξει στη database της msi για προβληματα κλπ?

ριξε εκει μια ματια ,μπορει να εχει βγει καποιο patch ,bios ,driver που να λυνει καποιο σχετικο προβλημα

αν δεν βρεις ακρη στειλε τους κι ενα μειλ(μιας κι εχεις mobo & vga msi)

Link to comment
Share on other sites

προτροπη στον αντιπροσωπο σημαινει rma??

καλα...να τους χαιρομαστε - βεβαια απο την αλλη ισως απο την περιγραφη που τους εστειλες να αποφανθηκαν προβλημα μη επιλυσιμο

τωρα βεβαια εσυ πως μπορεις να το περιγραψεις-αποδειξεις στον εμπορα που τα πηρες

ειναι αλλο καπελο

εχεις εγγυηση ?? (μου μπαινουν κακες ιδεες να σου προτεινω..)

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω ρε συ ξεσκίστηκα στο quake 4 πριν απο λίγο και δε κατάλαβε Χριστό......δε ξέρω αλλά η πολύ συμβατότητα των προιόντων απο τη ίδια εταιρία μου φαίνεται πως τελικά με έβλαψε :D

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει ,καπου κοντα στη λυση εισαι....

τωρα πλεον εισαι χωρις core center αν καταλαβα οκ?

αφου δουλευει μην το πειραζεις που λενε και τα αμερικανακια !!

αν στην πορεια σου ξαναβγαλει κανα κολημα (χωρις λογο) τσεκαρε και την παροχη ρευματος - μπορει να φαινεται τραβηγμενο αλλα υπαρχει περιπτωση το ρευμα να πεφτει εκτος οριων ανοχης του τροφοδοτικου ή/και του ups

Link to comment
Share on other sites

ναι το κατάλαβα απλά το λεώ πληροφοριακά....σήμερα και χθες μου έκανε άλλα τρελά........ανοιγει το pc αλλά δε παίρνει σήμα η οθόνη ...χθες δε ξέρω τι έφταιγε, αλλά σήμερα είχε φύγει το sli switch card......το κολλησα με σελοτειπ τώρα!

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!! όχι μόνο μου σταμάτησαν τα προβλήματα μετά απο 2 στρώσεις σελοτειπ , αλλά για κάποιο λόγο έπεσε κατακόρυφα η θερμοκρασία στα νορμαλ επίπεδα που είχα πριν το φορματ!!!!!!!!!εκει που έφτανε τους 60 στο b&w 2 τώρα δε ξεπερνα τους 50!

long live zalman/ σελοτειπ :D

Link to comment
Share on other sites

για ενα sli switch ρε? δε λέει ........το μόνο πρόβλημα που διακρίνω είναι του οτι μερικές φορές στο cs μου πέφτουν τα fps και δε ξανανεβαινουν αν δε πατήσω το start και βγω επιφάνεια εργασίας αλλα υποθέτω πως είναι απο τα προγραμματα στο background

Link to comment
Share on other sites

για ενα sli switch ρε? δε λέει ........το μόνο πρόβλημα που διακρίνω είναι του οτι μερικές φορές στο cs μου πέφτουν τα fps και δε ξανανεβαινουν αν δε πατήσω το start και βγω επιφάνεια εργασίας αλλα υποθέτω πως είναι απο τα προγραμματα στο background

δεν είναι μόνο το sli switch...είναι η συμπεριφορά του συστήματός σου...

αν δεν τα ελέγξεις ένα ένα, όλο παράπονα θα έχεις......

χρησιμοποίησε το pc του αδελφού σου......για testing

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα του είναι το sli switch το οποίο ξεκολλάει εύκολα, και το χω τώρα με 2 στρώσεις σελοτειπ για να μη φύγει. οι temps για κάποιο λόγο που δε ξέρω, απο τι στιγμή που έβαλα το σελοτειπ ξανα έπεσαν , ενω μόνο στο cs το χω δει το πρόβλημα αυτο , το οποιο μου το ξανα εμφάνισε πριν απο λίγο , πάτησα start για να βγω επιφάνεια εργασίας , και ξαναμπήκα, από τότε έπαιζα για ώρα και δεν είχε κανα πρόβλημα στο cs ξανα.....απο κει και πέρα και γω θεθελα να της χώσω ένα ωραίο rma αλλά δε βρίσκω χρόνο...:(

πόσες μέρες λες να κρατήσει η διαδικασία περίπου, αν τη στείλω στην οκταβιτ? από την άλλη ποτέ δε ξέρεις, μπορεί να φταίει και η ίδια η vga , τι να πεις μετά όταν δε σου παρουσίαζει άλλο πρόβλημα όμως? μόνο αυτό στο cs εχω προσέξει, γιατί απο τη στιγμή που έβαλα το σελοτειπ , όλα πανε κατευχην.....πάντως αν φτάσω στο σημείο να τα στείλω για rma να ξέρεις πως θα σε χρειαστώ, ώστε να στείλω ΚΑΙ την 6600gt να της ρίξουν μια ματια

ακουω γνώμες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.