Jump to content



Προβλημα κατα την εκκινηση winXP


Recommended Posts

φιλος αγορασε προσφατα το παρακάτω σύστημα

MSI VGA 6200TC-TD64E PCI-E BULK

3200+

2x512 twinmos

MICROSTAR MSI K8N SLI-F

MAXTOR 200M0 200GB sata

το προβλημα ειναι οτι

βαζει win xp εχει δοκιμάσει και ελληνικα και αγγλικα

και μετα κολαει κατα την εκκινηση ...

αλλες φορες κολλαει αφου βαλει drivers αλλες φορες πριν βάλει η και οταν κανει εγκατάσταση προγράμματα....

δειχνει την μπαρα να κινητε και κολλάει, με restart παλι γινεται το ίδιο........... και αναγκάζετε να κανει φορματ και παλι απο την αρχή.......

πορει να κανω 20restart και να λειτουργει και στο 21 να κολαει και να μην ξεκολάει..... ...

μηπως φταιει η μητρική η ο δίσκος.. ? ..

μηπως φταιέι το πληκτρολογιο που το αγορασε πριν 6χρονια . ?

κατεβασα και αλλους drivers και του έβαλα αλλα τπτ....

δεν ξέρω τι να πω...

τι μπορει να φταιει ??? το συστημα ειναι ολοκαινουριο.,..

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις τσεκαρε τις μνημες με το memtest μηπως ειναι αυτες που εχουν το προβλημα. Setup τα windows τα κανει χωρις κανενα προβλημα ? Επισης ασε πανω στο συστημα μονο τα απαραιτητα για να λειτουργησει να δεις αν παρουσιαζει παλι το προβλημα που αναφερες παραπανω...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οι μνημες δεν νομιζω να φταινε γιατι το pc δουλευει κανονικα ενω ξαφνικα μετα απο restart ή ανοιγμα /κλείσιμο το pc κολλάει στην εκκίνηση και γινεται συνεχεια το ιδιο.......

χτες που πηγα σπιτι του κολησε οταν εκανε restart oταν εβαζα drivers.. και στο επομενο format κολλησε οταν εβαζα προγράμματα. σημερα παλι μου ειπε ολη μερα τα ιδια.. εχω δοκιμασει 2 εκδοσεις winXP που ειναι δοκιμασμενα σε πολλα συστήματα...

setup κανει κανονικα χωρις πρίβλημα...

πολυ παραξενο ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερεις τι dvd-cd rom εχει.Αν εχει plexor ψαξτο λιγο γιατι καποια μοντελα 116Α εκαναν τετοια κουλα πραγματακια.Επεισης δοκιμασε τις μνημες σε single channel,η βγαλε τελειως την μια απο τις δυο και δες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.