Jump to content



Apple iPOD photo & video


Iannis

Recommended Posts

"Το μηλο εγινε κουτοπονηρο"

Για όσους εχουν iPOD photo ή το καινούργιο Video και θελουν να προβάλουν τις φωτογραφιες ή τα video στη TV απλα ένα οποιοδήποτε mini καρφί σε RCA / ασπρο-κοκκινο-κιτρινο κανει μια χαρα μονο που το σημα video ειναι στο κοκκινο και οχι στο κλασικο κιτρινο χρωμα.

Το χρεωνει το δικό της καλώδιο 20€ Παει να βγαλει από τη μυγα ....

Κατα τα άλλα η συσκευή (πηρα το 60GB Video) ειναι μια κουκλα.

εχω βάλει 2300 mp3 σε format AAC 192 kbps (δεν καταλαβαίνεις διαφορά απο 320 σε mp3) Ξεφωρτώνω τις φωτό απο την ψηφιακή φωτογραφική μηχανη αρα δεν χρειαζεται να αγοράζω εχτρα κάρτες. Βλεπω video σε mp4 (ολα τα avi τα κανει export σε mp4 for iPOD το QuickTime) και τέλως εχουμε και ενα φορητό εξωτερικό δισκο 60 GB για μεταφορές αρχείων

Link to comment
Share on other sites

Εμενα όλο το θέμα ipod μου φαίνεται υπερβολή. Εντάξει, είναι το πρώτο που βγήκε, είναι "χιλιοδιαφιμισμενο" (αποτελεί μέχρι και εξοπλισμό σε πολλά αυτοκίνητα), είναι όμορφο αλλα ως εκεί. Υπάρχουν αντίστοιχες συσκευές άλλον εταιριών που είναι πολύ καλύτερες ποιότητα. Από την κατασκευή και την απόδοση μέχρι και την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα όλο το θέμα ipod μου φαίνεται υπερβολή. Εντάξει, είναι το πρώτο που βγήκε, είναι "χιλιοδιαφιμισμενο" (αποτελεί μέχρι και εξοπλισμό σε πολλά αυτοκίνητα), είναι όμορφο αλλα ως εκεί. Υπάρχουν αντίστοιχες συσκευές άλλον εταιριών που είναι πολύ καλύτερες ποιότητα. Από την κατασκευή και την απόδοση μέχρι και την μπαταρία.

Για πές μου ενα αλλο player με 60GB δισκο που να πιάνει σε ποιότητα ηχου (οταν παιζει AAC στα 192kbps δεν χρειαζεται παραπάνω) το iPOD???

κανενα

PS.Ειχα το fist generation μετα το 3ης, 4ης και τωρα και 5ής

κόλημα ε??

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανεις το ραδιο οταν μπορεις να το γεμισεις με τις ταινιες που θες σε αψογη ποιοτητα με την απιθανη οθονη του,LOL διαφημιση και εγω το λατρεψα Iannis απιθανο ειναι απλα........

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι να λειψεις για πολυ καιρο απο το σπιτι σου, οσα τραγουδια και να εχεις ή ταινιες καποια στιγμη θα τα βαρεθεις... Οπως επισης αν θες να ακουσεις και καμια ειδηση κλπ. Χρειαζεται το ραδιο οπως και να'χει...

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι να λειψεις για πολυ καιρο απο το σπιτι σου, οσα τραγουδια και να εχεις ή ταινιες καποια στιγμη θα τα βαρεθεις... Οπως επισης αν θες να ακουσεις και καμια ειδηση κλπ. Χρειαζεται το ραδιο οπως και να'χει...

Περνει δεκτη FM αλλα και προσαρμογεα και γινεται πομπος FM

Grifin και Belkin καπως ετσι.

Εαν ψαξεις για εχτρα εχουν βγαλει ενα κάρρο.

card reader, fm radio, voce recorder, casete adapter chargers θηκες και μετατροπέα σε δονητη.

(δεν κανω πλακα για το τελευταίο)

Link to comment
Share on other sites

Oλα καλα ρε παιδια αλλα πως βαζεις βιντεο και φωτο εκει μεσα?

μιλαμε παιδευομαι ωρα δεν εχω καταφερει ουτε τα τραγουδια να τα βαλω σε σωστη σειρα.

Υπαρχει κανα αλλο προγραμμα πιο ευκολο γιατι δεν βγαζω ακρη..

Παραδειγμα, ενω το ipod εχει κατηγορια soundtracks μεσα σε αυτον τον φακελο δεν μπορω να βαλω τιποτα. Ολα πανε χυμα μεσα στο ipod. Αυτο καλα τις εχει οργανωμενες αλλα το itunes πολυ μουφα. Βοηθηστε παρακαλω......

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

iTUNES

Ειναι απλό. Βαζεις όλα τα mp3,m4a (aac) σε ενα folder στο PC. Κανεις add το folder στο Library και από το libraryme drag drop χωνεις όλα τα τραγουδια χυμα στο root του iPOD.

Μετα φταχνεις όσες λιστες θες και απο το root του Ipod μετα φερεις με drag οποια τραγουδια θες στις λιστες που θελεις.

Για να μην μπερδευεσε καθε φορά που βαζεις τα τραγουδια απο το Library στο iPOD μετα θα σβηνεις ολο το library. SOS OXI AUTO SYNCRO γιατι θα σβηνονται ακι απο τι ιποδ. Ta video τα βρεπεις σαν τραγουδια απλα εχουν ενα μικρο εικονιδιο TV στην ακρη

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.