Jump to content



Πρόβλημα με την εκτύπωση...


htanso21

Recommended Posts

Πρόβλημα με την εκτύπωση...

Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα προβληματάκι.

Έχουμε και λέμε.

Σκανάρω κάποια slides και όταν προσπαθώ να τα εκτυπώσω ο εκτυπωτής απλά δεν τα εκτυπώνει.

Αναλυτικότερα. Σκανάρω ότι θέλω και το εκτυπώνει, όταν όμως σκανάρω slides όπου εκεί όπως είναι φυσικό ανεβάζω πολύ την ανάλυση (δεν ξέρω αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο), τότε ενώ ξεκινά η διαδικασία εκτύπωσης κανονικά, ο εκτυπωτής δεν το εκτυπώνει, παρά μου βγάζει λευκή την σελίδα, χωρίς να την κρατήσει καθόλου μέσα. Με λίγα λόγια την φτύνει.

Και όπως είπα, ότι άλλο να σκανάρω, το εκτυπώνει κανονικά.

Αλλά αυτό που μου κινεί την περιέργεια πιο πολύ είναι ότι άλλος εκτυπωτής τις εκτυπώνει κανονικά.

Ο εκτυπωτής που δεν τις εκτυπώνει είναι ο Canon iP 5000 και αυτός που τις εκτυπώνει είναι ο Epson Aculaser C1100.

Τι μπορεί να φταίει εδώ βρε παιδιά;

Όχι ότι κοντεύω να τρελαθώ, αλλά λέμε...

Και το θέμα είναι ότι αυτά όλα τα χρειάζομαι στην δουλειά μου...

Σας ευχαριστώ πολύ.

Καλές Γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε κάποια επιλογή που πιθανόν να έχει το software του εκτυπωτή για pront preview. Έτσι είναι ο μόνος τρόπος να δεις πραγματικά τι στέλνεις για εκτύπωση. Από την άλλη δοκίμασε διαφορετικές αναλύσεις να δεις μπας και για κάποιο λόγο δεν τυπώνει υψηλές αναλύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω Print Preview και βλέπω κανονικά την φωτογραφία.

Κατεβάζω και την ανάλυση της, μέσο Photoshop αλλά τίποτα.

Αν και μου φαίνετε λίγο περίεργο να μην μπορεί να τις εκτυπώσει για αυτό τον λόγο αυτό ο εκτυπωτής που στο κάτω κάτω είναι φωτογραφικός και να μπορεί ένας απλός laser.

Σας έρχεται τίποτα άλλο στο μυαλό; γιατί το δικό μου έχει σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.