Jump to content



Gigabyte 6600GT AGP


mariost

Recommended Posts

Σκέφτομαι να πάρω την ανωτέρω κάρτα, 169 ευρώ από multirama. Τί λέτε είναι καλή η gigabyte ή να στραφώ σε άλλες όπως asus, gainward. Θα δώ αισθητή διαφορά με την τωρινή μου κάρτα;(9600pro)

Link to comment
Share on other sites

Την έχω αρκετό καιρό και δεν έχω κανένα παράπονο, εκτός ίσως απο τη ψύχτρα της, την οποία την άλλαξα με τη ψύχτρα της zalman.

Έχει φτάσει 585/1190 (απο 500/1000) με τη ψύχτρα της zalman και τα ψυχτρακια της zalman.

Έχω την άποψη οτι για τα λεφτά της είναι αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

Με στοκ ψύξη έχω δει κολλήματα λόγω θερμοκρασίας σε μια τέτοια κάρτα. Αν βάλεις καλύτερη ψύξη σίγουρα δε θα έχει πρόβλημα. Δεν ξέρω τι γίνεται αν απλά βάλεις καλή θερμοαγώγιμη πάστα στη στοκ ψύξη. Ίσως να βελτιώνονται κατά πολύ τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

στα ιδια λεφτα εμενα μου αρεσε η υλοποιηση της msi που εχει αρκετα μεγαλη ψυκτρα.οσο για την διαφορα απο την 9600pro θα εχεις αρκετη αλλα δεν ξερω ποσο μεγαλη διαφορα περιμενεις/θελεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.