Jump to content



Προβλημε με εξωτερικο δισκο


MF_III1442169079

Recommended Posts

ρε παιδια εχω εναν εξωτερικο δισκο Maxtor 200GB και τον ειχα βαλει να αντιγραφει τα αρχεια που εχει μεσα σε ενα αλλο δισκο εσωτερικο. Καποια στιγμη στο μεσον της αντγραφης μου πεταει οτι το αρχειο που αντιγραφεται ειναι corrupted και δεν μπορει να αντιγραφει. Παω να μπω μεσα στον εξωτερικο τπτ μου ελεγε παλι οτι ειναι corrupted. Τον αποσυνδεω απο το usb, τον ξανασυνδεω μου λεει κανονικα οτι βρεθηκε δισκος μου λεει μοντελο και οτι μπορω να τον χρησιμοποιησω κανονικα... Αλλα δεν μου εμφανιζει το drive του για να μπω μεσα... πολυ παραξενο... Παω στο Υλικο υπαρχει και εκει σαν δισκος και μου λεει οτι λειτουργει σωστα...

Ξερει κανεις τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Εαν ο δίσκος εχει την δυνατότητα να συνδεθεί απευθείας σε κάποιο κανάλι IDE/SATA θα σου πρότεινα να τον συνδέσεις εκει και να κάνεις ένα checkdisk. Μπορείς να το κάνεις και οσο είναι συνδεμένος σε usb αλλά εγω προσωπικά θα ήμουν πιο σίγουρος αν ήταν ο δίσκος απευθείας συνδεδεμένος.

Σε περίπτωση που και παλι σου παρουσιάζει τα ίδια ή παρόμοια προβλήματα μετά τον έλεγχο νομίζω οτι θα ήταν καλό να πάρεις τα δεδομένα ακόμα και με την χρησιμοποίηση κάποιου προγράμματος για recovery (μπορείς να βρεις αρκετά thread για τέτοιου είδους προγράμματα στο φορουμ)

Link to comment
Share on other sites

εξωτερικο κανονικο... Δοκιμασα με slaxkware λεει unknown partition table. Αν δοκιμασω πχ με το File Scavenger να κανω recovery οπως ειδα σε ενα αλλο thread μετα ομως πως θα τον κανω να τον βλεπουν τα Windows...

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις τα αρχεια με file scavenger ή καποιο αλλο προγραμμα,ριχτου ενα φορματ.Αν και μπορει να εχει αρχιζει να τα παιζει...

ΥΓ Σα να @$#@%$#@ το partition table μου φαινεται.FAT32 ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.