Jump to content



Ποιό πολυμηχάνημα


ΔΙΟΜΗΔΗΣ

Recommended Posts

Δεν είναι ακριβές αλλά δέχομαι ότι αυτό το συμπέρασμα έβγαλες από τα μελάνια που σου έκατσαν. Θυμίσουν μόνο ότι υπάρχουν πολλές εταιρείες που φτιάχνουν μελάνια

Σίγουρα, δεν αποκλείετε με άλλα μελάνια να έχω καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Εχω ενα πολυμηχανημα lexmark εγω. Τα μελανια δεν εχουν τελειωσει αλλα πριν λιγες μερες που δοκιμασα να βγαλω κατι (προηγουμενη εκτυπωση πριν 1 χρονο) ο εκτυπωτης εδειχνε να τα κανει ολα ενταξει αλλα στο τελος η σελιδα που εβγαλε ηταν ασπρη. Δεν ειχε ριξει καθολου μελανι. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πολυμηχανημα lexmark εγω. Τα μελανια δεν εχουν τελειωσει αλλα πριν λιγες μερες που δοκιμασα να βγαλω κατι (προηγουμενη εκτυπωση πριν 1 χρονο) ο εκτυπωτης εδειχνε να τα κανει ολα ενταξει αλλα στο τελος η σελιδα που εβγαλε ηταν ασπρη. Δεν ειχε ριξει καθολου μελανι. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση?

Σε πρωτη φαση κανεις απο τις ιδιοτητες του εκτυπωτη εναν καθαρισμο στις κεφαλες.Αν δεν εχει αποτελεσμα η βελτιωση ουτε μετα απο δυο καθαρισμους τοτε πας για καινουργια μελανια.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα, δεν αποκλείετε με άλλα μελάνια να έχω καλύτερα αποτελέσματα.

Οι canon εχουν τα μικροτερα droplet δηλαδη ψεκαστηρες απο ολους τους αλλους εκτυπωτες.Αυτο εχει σαν αποτελεσμα να παιζουν καλα μονο με τα δικα τους μελανια η καποιας αλλης επωνυμης εταιριας(pelican,rotring).Απο εκει και περα το χαος,και καινουργιες κεφαλες αρκετα πιο συχνα απο το κανονικο.

Link to comment
Share on other sites

Οι canon εχουν τα μικροτερα droplet δηλαδη ψεκαστηρες απο ολους τους αλλους εκτυπωτες.Αυτο εχει σαν αποτελεσμα να παιζουν καλα μονο με τα δικα τους μελανια η καποιας αλλης επωνυμης εταιριας(pelican,rotring).

Μην ορκίζεσαι κι όλας γιαυτό . Εντάξει κυκλοφορούν και μελάνια απάτες αλλά πολλά κάνουν μια χαρούλα. Βέβαια από τοτε που βγήκε η τελευταία γενιά τσιπς της κάνον μόνο αυθεντικά δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

[Εχω ενα πολυμηχανημα lexmark εγω. Τα μελανια δεν εχουν τελειωσει αλλα πριν λιγες μερες που δοκιμασα να βγαλω κατι (προηγουμενη εκτυπωση πριν 1 χρονο) ο εκτυπωτης εδειχνε να τα κανει ολα ενταξει αλλα στο τελος η σελιδα που εβγαλε ηταν ασπρη. Δεν ειχε ριξει καθολου μελανι. Τι κανω σε αυτη την περιπτωση?]

***************

Ένας χρόνος ειναι πολύ να αδρανεί και να θέλεις να δουλέψει πάλι. Σίγουρα έχει βουλώσει η κεφαλή και θέλει καθάρισμα cabrinha.

Link to comment
Share on other sites

Σε πρωτη φαση κανεις απο τις ιδιοτητες του εκτυπωτη εναν καθαρισμο στις κεφαλες.Αν δεν εχει αποτελεσμα η βελτιωση ουτε μετα απο δυο καθαρισμους τοτε πας για καινουργια μελανια.

Αν εχουν προβλημα οι κεφαλες θα λυθει αυτο με τα νεα μελανια? Τα μελανια μου δεν εχουν ενσωματωμένη κεφαλη δυστυχως. Πες μου ναι να χαρω γιατι τον εχω λιγο ξεγραμμενο τον εκτυπωτη. :022:

Το ξερω οτι ειναι μεγαλο το χρονικο διαστημα μου. Δεν εχω προβλημα να παρω μελανια. Απλα φοβαμαι μηπως ειναι κατι αλλο και στοιχισει ο κουκος αηδόνι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν υπαρχει περίπτωση να μου ξεφύγει και να μην τον καταφέρω τον εκτυπωτή σου αλλά, δεν ξέρω να σε κατυθύνω απ' έξω, διότι δεν έχω χρησιμοποιήσει ίδιον με τον δικό σου. Ας βρεθεί κάποιος που τον ξέρει απ' έξω να σου πει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.