Jump to content



Προβληματισμός


s6_sot

Recommended Posts

Λοιπόν ακούστε τον προβληματισμό μου...

Έχω 2 512 dimmakia kingston που δούλευαν σε dual channel στον υπολογιστή μου. Τώρα όμως απέκτησα και 2ο μηχάνημα στο οποίο τοποθέτησα το ένα dimmaki. Στο "κύριο" σύστημα τα 512 είναι πολύ λίγα (το διαπίστωσα όταν πήγα να παίξω Ghost Recon!!), γι'αυτό σκέφτομαι την αγορά επιπλέον μνήμης. Πόσης όμως? Να πάρω 2 256 να βάλω στο κατεβαστήρι και να βάλω τις 512 στο κύριο, ή να πάρω άλλο ένα dimmaki 512? Ή μηπως θα ήταν καλύτερα να πάρω ένα dimmaki 1 gb με προοπτική για άλλο 1?? Σας έπρηξα ε?? :102:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος ξερω οτι γενικα dual channel παντα δινει καλυτερες επιδοσεις. Για amd δεν ξερω αν εχει τρομερη διαφορα παντος οπως και να ειναι θα σου δωσει. Αν μπορεις παρε απο τωρα 2 ντιμακια των 1 GB ιδια ακριβως και θα εισαι Ok και σε dual channel

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο πράγματα που πρέπει να σκεφτείς πριν αποφασίσεις.

1. Είσαι δυσαρεστημένος από την απόδοση του "καλού" μηχανήματός σου με 1 GB μνήμης; Αξίζει δλδ να πας στα 2 GB βάσει των απαιτήσεών σου;

2. Το κατεβαστήρι έχει προοπτικές για κάτι καλύτερο ή θα παραμείνει κατεβαστήρι;

Αν σου αρκούν τα 2χ512 στο καλό μηχάνημα πας σε αγορά 256 ή το πολύ 512ΜΒ για το κατεβαστήρι και τέλος.

Αν όχι βάζεις 1GB στο καινούριο με προπτική για 2χ1GB και βάζεις το 512 στο κατεβαστήρι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως που λεει και ο Γιωργος. Εξαλλου δεν χρειαζεσαι και το συστημα για κατεβαστηρι οποτε μη ριχνεις πολλα σε αυτο. Απλα πραγματα και "πατησε" οτι μπορεις στο κυριο συστημα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.