Jump to content



saphire 9800 pro καταστροφη


Recommended Posts

τον πυκνοτη τον πηρα απο ηλεκτρονικο.απλα σηκωνει μεχρι 50 βολτ.η χωρητικοτητα ειναι η ιδια.τεσπα δοκιμασα με τον πηρυνα καθαρο και τον νεο πυκνωτη και παλι αρτιφακτ.βγαζω τον πυκνωτη και συμβαινει το ιδιο πραγμα και χωρις πυκνωτη.οποτε ο 1:ο πυκνωτης παπαλα η 2: η καρτα τζουφ. τι λετε να δοκιμασω να βρω ιδιο πυκνωτη με τον αρχικο(ο ηλεκτρονικος μου ειπε οτι δυσκολα να βρω μονο με παραγγελια) η προτεινετε κατι αλλο????

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να γινω κουραστικος οταν δει το μηνυμα και μπορεσει θα απαντησει.αν οχι ισως δεν θελει κιολας. δεν μου χρωσταει και κατι το παλικαρι να μου ξεχρεωσει!!!

Link to comment
Share on other sites

τι ιδεα?και παλι προβλημα εχεις.

το ιδιο πραγμα συμβαινει και με τον πυκνωτη και χωρις . μου βγαζει την οθονη καπως ετσι. τι να κανω να την πεταξω την %$#@%$#@%?

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται οτι εχω(ισως)το ιδιο προβλημα.Πριν λιγες μερες αγορασα απο το ebay μια ΟΕΜ 9800

pro.Στην αρχη ολα καλα(επαιζα για ωρες το fear).Ωσπου δοκιμασα το 3dmark 06(αυτο επεσε στα

χερια μου).Κι ενω εκανα τα τεστ,στο τελευταιο η εικονα εγινε corrupt.Το σταματησα και

προσπαθησα να ξανατρεξω το πρωτο τεστ που το ειχε τρεξει κανονικα πριν.Παλι ολα corrupt(

γραμμες παντου).Δοκιμαζω και το fear και αυτο τα ιδια.Η εικονα στο desktop,οπως και οτι

αλλο κανω(πχ βιντεο) ειναι κανονικα.το προβλημα εντοπιζεται μονο στα 3d.Το αφησα να

κρυωσει,και οταν το ξαναετρεξα το παιχνιδι,ενω αρχικα για μερικα δευτερολεπτα επαιξε

κανονικα,μετα παλι εβγαλε τις γραμμες.Αλλαξα απο τοτε drivers,τα ιδια.

Οταν κοιταξα απο πισω την καρτα μου φαινοντα 2 πικνοτακια(σαν αυτο που εσπασες) καμμενα(

μαυρισμενα).Υπαρχει περιπτωση να καηκαν και να δημιουργειται προβλημα μονο στα 3d?Η

καρτα μου δηλαδη φαινεται οτι θερμαινεται υπερβολικα με το που ζοριζεται.Στην αρχη

παντως δεν ειχα τετοιο προβλημα και μαλιστα με το ati tool ανεβηκα σε χρονους 400/365 χωρις

να μου εμφανισει artifacts(μετα χαναγυρισα στις κανονικες τιμες)

Το τροφοδοτικο μου που ειναι υποπτο ειναι 300αρι αλλα ειχα διαβασει οτι η συγκεκριμενη

καρτα δεν εχει προβλημα με τα 300αρια.

Ζητω προκαταβολικα συγνωμη για το μεγεθος και για την περιπτωση που το προβλημα μου δεν

εχει σχεση με το post(αν ειναι ετσι ας μεταφερθει).Μπορει καποιος να με βοηθησει να καταλαβω

τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.