Jump to content



HDD rack με USB. Ζητάω πολλά;


Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο αφαιρούμενο συρταράκι για δίσκο που να δίνει και usb στο αφαιρούμενο κομμάτι;(το ξέρω οτι η USB δε δίνει +12V) Το θέλω για να έχω κανονικά συνέχεια στο PC μου ένα δίσκο και όποτε θέλω να τον παίρνω μαζί μου και να τον κοτσάρω σε οποιοδήποτε άλλο PC με USB.

Έχω ψάξει αρκετά αλλά δε βρίσκω κάποιο να κάνει κάτι τέτοιο. Ο αδερφός μου έχει ένα noname το οποίο δίνει usb αλλά όχι στο αφαιρούμενο κομμάτι...

Εξωτερικό USB κουτί δεν παίζει για πολλούς λόγους, κυρίως ταχύτητας. Επίσης firewire δεν έχω και ούτε έχω όρεξη γενικότερα να βάλω και εξωτερικό κουτί και κάρτα για firewire κτλ...

Έχω δει και τι πατέντες μπορώ να κάνω αλλά προτιμώ να μην μπλεχτώ και γενικότερα να έχω κάτι πιο μαζεμένο.

Μιλάμε για SATA δίσκο πάντα...

Υπάρχει κάτι τέτοιο ή να σταματήσω τα όνειρα;

edit: Ή στην τελική, έστω κάποιο συρταράκι που να συνδέεται με το σταθερό κομμάτι με τα κλασικά SATA βύσματα ωστε να πάρω ένα μετατροπέα SATA to USB.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.