Jump to content



ΑΓΟΡΑ CASE


CHRISALIS

Recommended Posts

Είμαι έτοιμη να αγοράσω καινούργιο κουτί για τον υπολογιστή μου και έχω σχεδόν καταλήξει στο Stacker της Cooler Master.

Το πρόβλημά μου είναι ότι θα ήθελα μια μικρή βοήθεια για την τελική διαμόρφωσή του.

Να προτιμήσω το διάφανο παράθυρο στο πλάϊ ή να το αφήσω όπως έχει;

Να πάρω και το Cross blower fan και αν ναι ξέρει κανείς πόσα χρήματα περίπου πρόκειται να μου στοιχίσει;

Κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω τώρα και τι μπορώ να αφήσω για αργότερα, λόγω χρημάτων δηλαδή γιατι άνεργος άνθρωπος είμαι.

Τέλος μήπως έχετε καμμία καλύτερή πρόταση για κουτί, κατα προτίμηση από τα Multirama γιατί ότι έχω πάρει ως ώρας για τον Αρθούρο, το όνομα του pc μου, το έχω πάρει απο εκεί και δεν έχω κανενά παράπονο.

Αν μπορείται δώστε μου ένα χεράκι βοηθείας!

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή λύση το στάκερ.

Αφού σε απασχολεί αρκετά το οικονομικό, δεν χρειάζεται να δώσεις παραπάνω χρήματα ούτε για το παράθυρο ούτε και για το cross blower fan.

Μια χαρά είναι το κουτί από την "μάνα" του και ίσως να μην χρειαστεί και καμία απολύτως αλλαγή να κάνεις μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ soler αλλά θα ήθελα να μάθω άν η ψύξη επηρεάζεται από το το πλαϊνό παράθυρο και πόσο περίπου κοστίζει το έξτρα που προανέφερα. Όσο για τα χρήματα κάτι θα κάνω ετσι κι αλλιώς ούτε και όπως είναι απο την κατασκευή του το κουτί είναι και ότι φθηνότερο,165 ευρώ δεν είναι και λίγα αλλά πιστεύω ότι τα αξίζει το συγκεκριμένο.

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

To stacker είναι μεγάλο και έχει αρκετούς χώρους.

Το πλαινό που έχει από μόνο του φοράει πάνω του ένα 8άρι αθόρυβο ανεμιστηράκι οπότε αν το αλλάξεις με παράθυρο ίσως χάσεις κάτι μικρό σε ψύξη. Πάντως η ροή του κουτιού με τους δύο 12άριδες που έχει μπρος και πίσω είναι μια χαρά και δεν χρειάζεται να σε απασχολεί.

Το Cross Flow fan έχει γύρω στα 30e

Και το παράθυρο γύρω στα 25. (Οι τιμές χωρίς φ.π.α.)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να πάρεις αρχικά το κουτί και να δεις τι θες μετά. Άρχισε να το φτιάχνεις εσωτερικά και μετά προσθέτεις και παράθυρο κτλ. Έτσι κι αλλιώς μπορείς να το ανοίξεις και μόνη σου αν έχεις τα εργαλεία.

Επειδή ρωτάς για ψύξη... Δεν χρειάζεται να σε πολυαπασχολεί το θέμα αν δεν θες να κάνεις overclocking. Ή ακόμα και overclocking να κάνεις, αν δεν κυνηγάς νούμερα στα benchs δεν χρειάζεται. Αν δεν θες κάτι τέτοιο, καλύτερα λιγότερος θόρυβος παρά παραπάνω ψύξη. Και το cross flow λένε οτι ακούγεται πολύ.

Και ξαναλέω: Πάρε εσύ το case και δες μετά τι θες/χρειάζεσαι παραπέρα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.