Jump to content



βοηθήστε στην επιλογή


trilos0211442169074

Recommended Posts

μιάς και τελείωσα το σχολείο,έχοντας χάσει για ένα χρόνο τα τεχνολογικά δρώμενα λέω να φτιάξω ένα pc το οποίο θα το έχω ως φοιτητής για εργασίες (λέμε τωρα)(δικαιολογία για τους δικούς μου) και κανα game(για γερό λιώσιμο).Λοιπόν εχω καταλήξει σ'αυτα τα parts:

motherboard: http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=11&l3=248&model=1198&modelmenu=1

cpu:

Intel Core 2 DUO E6400 "LGA775 Conroe" 2.13GHz (1066FSB) - Retail (CP-127-IN)

vga:

Asus ATI Radeon EAX-X1900 XT-X 512MB GDDR3 AVIVO TV-Out/Dual DVI (PCI-Express) - Retail (GX-087-AS)

αν θέλετε πείτε μου τη γνώμη σας και προτείνετε μου ram και κανα κουτί (μαζεμένο)... ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ενημερωμένο σε κόβω. Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο για τις μητρικές . Από μνήμη αν θυμάμαι καλά τα γραφόμενα του χίπρο 2 απλά στικάκια του 1 γίγα έκαστο θα κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους, δεν κερδίζει πολλά η πλατφόρμα από εξτρίμ μνήμες. Ας με διορθώσουν αν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή λές για X1900XT. so πας για crossfire και εφόσον πάς για crossfire τότε δεν χρειάζεσαι την ageia γιατί η ATi στο crossfire έκανε μια μαγκιά και μπορείς να βάλεις μια X1600 να κάνει την δουλειά της ageia. google it ή ψάξε εδώ για ποστ του στελάρα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εγω θα προτεινα μια 7950gx2 για gpu

κουτι θα ελεγα (αν τα εχεις) το stacker (αν οχι) κατι σε shark (thermaltake)

εππισεις καλο psu εξ αρχης για να μην πληρωνεις τα ιδια πραγματα 2 φορες (κατι σε tagan580 ) αλλο που να προσεξεις επωνυμες μνημες (δεν εχω κατι να προτεινω για ddr2 αλλα η μαγεια ειναι στο να ψαχνεις)

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε αν και παιδι της ati νομιζω οτι τωρα value for money ειναι η 7950 και αν θες κιαλο (μιλαμε 16000-17000 σε 3δμαρκ05) υπαρχει και quad sli για "τις εργασιες σαν φοιτητης"

ενοείς 2 nvidia 7950;;;;μήπως είναι υπερβολικό για 1200 ευρώ;θα τα σπάει όμως!

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε για 2 δεν ξερω παντως για 1 θα βρεις τωρα στις αγγελειες με 450 νομιζω παντως για quad ουτε εγω θα το σκεφτομουνα μιας και πιστευω πως οι επομενες γενιες gpu (dx10) θα ειναι με το καληεμερα 20-30% πιο γρηγορες απο το quad του τωρα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.