Jump to content



Οργάνωση CD ενός DJ


WizeMan

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη κατηγορία, αλλά τεσπα.

όντας ανερχόμενος στο χώρο, μαζεύονται πολλά CD.

Αρχικά πήρα μια θήκη 60CD, WTF λέω πόσα θα μαζευτούν για την ώρα, μετά το πήγα 120CD. Τώρα όμως δεν φτάνουν ούτε αυτά.

Πρώτον αυτό και δεύτερο ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος τρόπος οργάνωσης / ταξινόμησης για την πιο εύκολη εύρεση ενός CD όταν το χρειάζομαι? Στην αρχή έβαζα σε άλλο θηκάκι το CD και στο απο πάνω θηκάκι την Tracklist. Αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει καλύτερος τρόπος.

Έχω βρει αυτό το βαλιτσάκι: http://www.inter-shop.gr/commerce/ca...ducts_id=21210

Αξίζει λέτε? Υπάρχει κάποια άλλη λύση καλύτερη?

(Πάντως τελικά δεν αξίζει η όλη φάση με τα CD, αφού έτσι και αλλιώς περνάει από mp3 σε CD η μουσική, γιατί να μην έχουν όλα τα μαγαζιά pc με Virtual DJ Πάνω και όλα κομπλέ.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

φιλε βασικα εισε σε εντελως ασχετο site και fοrum αλλα επειδη ειμαι dj θα σου πω καποια πραγματα.off topic βεβαια.

καταρχην ο λογος που δεν μεταβαινει η μουσικη στο Mp3 ειναι και ολογος που οι ΣΟΒΑΡΟΙ και βαρια ονοματα της βιομηχανιας των dj δεν πανε καν στο cd αλλα παραμενουν στο βυνιλιο(αν ξερεις τι ειναι το βυνλιλιο ... δεν το λεω κοροιδευτικα) και ειναι η απολυτη μουσικη ροη και μιξη καθως και η ποιοτητα του ηχου. επισης ΚΑΝΕΝΑ deck δεν μπορει να διαχειριστει Mp3 ουτε καν στο 70% οπως διαχειριζεται ενα cdj -200 και πανω(1000mk2-mk3) ενα audio cd για τον λογο οτι παραιμβαινουν πολλα πραγματα buffers-cpu loading-bit rate-variable bit rate και πολλα αλλα τα οποια κανουν το μπ3 βαρυ για τα μηχανηματα και ισως μια εξαιρεση στον κανονα ειναι το 1000mk3 ο οποιο εχει εναν επεξεργαστη πολυ δυνατο και ταχυ.

τωρα οσο για τα cd το καλυτερο και διεθνως διαδεδομενο ειναι ΑΡΙΣΤΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΘΗΚΗ CD (πχ UDG) kai===και απο εκει και περα το tracklist Μπορεισ να το εξαγεις απο το nero σε μικρο πλαισιο αριθμημενο με τα παντα μεσα σε χαρτι εκτυπωτη και εισαι οκ γιατι ακομα και το χαρτι πιεζει το cd στηνε πιφανει της θηκης η οποια εχει και μια προσθετη πιεση μπροσ πισω και ετσι λιγο σκονη αρκει για να κανει ζημια. και αν θες να εχει τα σιντι σου και μετα απο 5 χρονι βαζε ΜΟΝΟ ceramic-coated σιντι χωρις λογοτυπα 100 κανουν 18 ευρω τα καλυτερα στο κοσμο ty. οτι αλλη απορια εχεις στειλε πμ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

επειδη βοηθησα ενα φιλαρακι που ειναι ντιτζει ολα τα σιντι ειναι γραμμενα σε verbatim τα κυρια σιντι υπαρχουν σε διπλα αντιγραφα μεσα σε δυο 400αρες βαλιτσες που κουβαλαει, ολα τα υπολοιπα ειναι μονα, επεισης ολα εχουν ενα μικρο εξωφυλακι απο το ΝΕΡΟ και ολα τα τραγουδια υπαρχουν μπακαπ σε εναν δισκο ο οποιος ειναι εκτος λειτουργιας ( καθημερινης χρησης δλδ)

η βαλιτσες ειναι μια γνωστη μαρκα δεν θυμαμαι πια, αλλα δεν μου γεμισαν το ματι του ειχα πει εγω να παρει οτι πιο φθηνο βρει αλλα αυτος δεν πηρε

να και μια φθηνη http://www.letsbuy.gr/product_info.php?cPath=92_32&products_id=233

η ολη οργανωση του γινεται ος εξης τα σιντι ειναι σε βααλιτσες σπιτι του δεν τα εχει σε ραφια κλπ ολά στης βαλιτσες σπιτι μονο ι δισκοι με τα μπακαπ

δες πχ τη θηκες δουλευει http://www.letsbuy.gr/product_info.php?cPath=92_32&products_id=233 α[΄πς δεν θυμαμαι τι μαρκα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.