Jump to content



ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΕΝΩ ΠΑΤΗΣΑ ΚΑΤΙ ΑΣΧΕΤΟ...


abc9510gr

Recommended Posts

Λοιπον τις τελευταιες μερες μου ετυχαν τα εξης.καταρχην να πω οτι εχω ενα pc amd 3500+ geforce 6600gt kai 1g ram.ενω κατεβαζα κατι απο το ιντερνετ με adsl παταω το εικονιδειο της αποσυνδεσης και μου κανει restart.επισης τις τεκευταιες μερες ζοριζεται πολυ σε ασχετες στιγμες και πολλες φορες μου βγαζει ενα DUMPREP.EXE ΣΤΟ task manager οταν συνηθως κλεινω καποιο προγραμμα και αυτο κολλαει.το dumprep που βγαινει καποιες φορες μου τρωει ολη την ισχυ.οταν το κλεινω ολλα οκ.κοιταξα καποια forum και ειδα οτι ηταν λογω firewall h netmod που το εχω στο usb.EBGALA ΤΟ firewall και εβαλα ρουτερ για το ιντερνετ επισης χρησημοποιησα το regcue και διορθωσα καπου 1035 λαθη οπως μου εβγαλε της registry.απο τι στιγμη αυτη και μετα δεν ειδα ξανα το dumprep.exe.σημερα ομως ενω εκανα μια συμπιεση σε μια ταινια - kaτεβαζε καποιο προγραμμα και ανοιξα το msn messenger και με το που πατησα σε μια επαφη να στειλω μια ειδοποιηση με δονηση ξανα restart.tvra na moy pei καποιος φταιει το τροφοδοτικο?αφου δεν ειναι η πρωτη φορα που εκανα πολλα πραγματα μαζι αλλες φορες επαιζα game αρκετα βαρυ και εκανα και συμπιεση σε ταινια και δεν ειχα ποτε προβλημα.δεν ξερω εγραψα πολλα αλλα δεν ξερω τι να πρωτο κοιταξω ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μοιάζει σαν να "χτυπάει" κάποιος driver. Ετοιμάστηκα να πω πως ήταν το usb modem αλλά είπες πως έβαλες και router οπότε άκυρο. Μήπως πέρασες κάποιους νέους οδηγούς τώρα τελευταία; Πρίν την επανεκκίνηση σου βγάζει έστω και στιγμιαία κάποια μπλε οθόνη; (για να το τσεκάρεις πήγαινε δεξί κλικ στο εικονίδιο "Ο Υπόλογιστής μου">Ιδιότητες>Ταμπέλα "Για προχωρημένους">"Εκκίνηση και Αποκατάσταση">Ρυθμίσεις>ξεδιάλεξε το "Αυτόματη Επανεκκίνηση") Πες τι γράφει σε αυθτή την οθόνη και ψάξτο και στο google μήπως βρούμε καμιά άκρη...

Link to comment
Share on other sites

βασικα σκεφτομαι μπορει να ειναι τροφοδοτικο και απλα μετα απο ενα χρονο που τον εχω να εφτασα στο μαχ πρωτη φορα?το θεμα ειναι οτι δεν μου το κανει καθε μερα μου το εκανε 3 φορες τις τελευταιες μερες και παντα οταν πατησα κατι ενω εκανε και αλλα παραλληλα.θα το αφησω λιγο να δω αν ξαναγινει.αλλα το προβλημα που εχω πολυ καιρο ειναι οτι απο οταν εβαλα ενα προγραμμα απο τοτε πατωντας τερματισμο κλεινει κανονικα απο τα γουιντοους και στο τελος ενω εκοβε το ρευμα μονος του τωρα δεν το κλεινει πρεπει να κρατησω πατημενο το κουμπι για να κλεισει.ξερω ποιο προγραμμα ηταν και το απεγκατεστησα τωρα καθως δουλευα με αυτο.επαναφορα συστηματος δεν υπαρχει καθως ειναι πολυς καιρος.απλα μηπως μπορω να βρω κατι να σβησω αν ξερω το ονομα του προγραμματος?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα το πρωι θελησα να κανω ενα τεστ με το μεμτεστ και αρχιζω να κλεινω απο κατω δεξια τα προγραμματα που ετρεχαν.κλεινω το τορεντ μετα κλεινω την συνδεση του ιντερνετ και οταν παταω και εξοδος απο το αντιvirus μου κανει επανεκκινηση μονο του.οταν ανοιξε εβγαλε 2 μυνηματα λαθους που ηταν τα εξης¨¨

C:\DOCUME~1\t\LOCALS~1\Temp\WER9e91.dir00\Mini092606-01.dmp

C:\DOCUME~1\t\LOCALS~1\Temp\WER9e91.dir00\sysdata.xml

BCCode : 1000008e BCP1 : C0000092 BCP2 : EC1B7A56 BCP3 : F7A3FE1C

BCP4 : 00000000 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

BCCode : 100000d1 BCP1 : 00000008 BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000000

BCP4 : F725DF12 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

C:\DOCUME~1\t\LOCALS~1\Temp\WERaac4.dir00\Mini092706-01.dmp

C:\DOCUME~1\t\LOCALS~1\Temp\WERaac4.dir00\sysdata.xml

λεει σε κανεναν κατι αυτο?με το μεμτεστ δεν βρηκα κατι και θα κοιταξω για κανενα αντισπαι προγραμμα να τρεξω ανκαι με κασπερσκυ και ζον αλαρμ πριν το βγαλω δεν βρηκα κατι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.