Jump to content



Verbatim DVD+R DL 2.4x


varelasj

Recommended Posts

Οπως ειχα αναφερει σε προηγουμενο ποστ μου οτι καποια στιγμη θα προβω σε αγορα των συγκεκριμενων media αυτη η στιγμη εφτασε :038: ! Μολις εγραψα το 1ο δισκακι και το scan ειναι το ακολουθο. Απο τα καλυτερα θα ελεγα σε οσα DL εχω δοκιμασει για να μην πω το καλυτερο! Μοre scans to come μολις γραψω και τα υπολοιπα :).

nhlverbatimdlryd5.th.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά αποτελέσματα! :)

Επειδή με ενδιαφέρει η περίπτωση, θα ήθελα να ξέρω τα εξής:

Σε τι ταχύτητα γράφτηκαν αυτά τα δισκάκια;

Με ποιο DVD-Recorder και ποιο firmware έχει το DVD-Recorder;

Και κάτι ακόμη:

Το μηχανήμα είναι ολοκαίνουργιο, ελαφρώς ή πολύ χρησιμοποιημένο; Αν είναι ελαφρώς ή πολύ χρησιμοποιημένο, περίπου πόσα cd/dvd έχει γράψει μέχρι τώρα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Nα και το 3ο που μολις εγραψα.

verbatimdlrburnoutdd4.th.png

Η ταχυτητα εγγραφης ειναι 2.4x (αν και στο cdfreaks ειχα δει καπου να τα γραφουν σε 8χ) Το recorder ειναι αυτο που φενεται και στις φωτο οπως και το firmware επισης (LS0W). Απο δισκακια εχει γραψει καμποσα δε μπορω να πω ομως οτι το εχω λιωσει σαν τον Κωστα (ThorLite) που εγραψε καμια εκατοστη δισκακια σε μια μερα :p. Τωρα το ποσα δε μπορω να το προσδιορισω...

Link to comment
Share on other sites

Και το 3ο ακόμη καλύτερο!

Η ταχυτητα εγγραφης ειναι 2.4x (αν και στο cdfreaks ειχα δει καπου να τα γραφουν σε 8χ) Το recorder ειναι αυτο που φενεται και στις φωτο οπως και το firmware επισης (LS0W). Απο δισκακια εχει γραψει καμποσα δε μπορω να πω ομως οτι το εχω λιωσει σαν τον Κωστα (ThorLite) που εγραψε καμια εκατοστη δισκακια σε μια μερα :p. Τωρα το ποσα δε μπορω να το προσδιορισω...
ΟΚ, ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω καψει (και για τους ιδιους λογους μαλλον , λολ! ) αρκετα verbatim dual layer +r με ελαφρως καλυτερα αποτελεσματα απο Plextor 716a

Καπου τα εχω αποθηκευμενα,αλλα δεν τα βρισκω !

Οταν τα βρω θα τα ποσταρω ή θα σκαναρω ενα απο αυτα που εχω!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω καψει (και για τους ιδιους λογους μαλλον , λολ! ) αρκετα verbatim dual layer +r με ελαφρως καλυτερα αποτελεσματα απο Plextor 716a

Καπου τα εχω αποθηκευμενα,αλλα δεν τα βρισκω !

Οταν τα βρω θα τα ποσταρω ή θα σκαναρω ενα απο αυτα που εχω!

Με το 716Α ? Εισαι σιγουρος? :D

Και εγω ειχα καψει 6-7 verbatim DL με το 716A, και μονο 1-2 βγηκαν αρκετα καλα. Μετα εφαγε σουτ το plextor, και με το Pioneer 111D @ 111L 8.26 , εχω καψει γυρω στα 25 verbatim και τα 22 ηταν τελεια, στα αλλα 3 μετα βιας που ανεβαζε σε 1-2 σημεια 5 PIF.

Εα εχω και ολα τα scans αποθηκευμενα, αμα βρω χρονο θα τα ανεβασω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.