Jump to content



Απορια σχετικα με ΝΕC 4571 και buffer level...


loner

Recommended Posts

Εχω παρατηρησει οτι οταν κανω αντιγραφη απο DVD σε DVD η γραφω οτιδηποτε σε dvd απο τον σκληρο (χρησιμοποιω το Νero 6.3), το buffer level ανεβοκατεβαινει ασταματητα, με αποτελεσμα να καθυστερει η εγγραφη. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Στο liteon που εχω στον αλλο υπολογιστη δεν υπαρχει τετοιο πραγμα. Τα προγραμματα που ξεκινανε μαζι με τα windows τα κλεινω αλλα και παλι δεν γινεται τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να πας στο cdfreaks να βάλεις το τελευταίο firmware (ενα μυστήριο 1.21 αν θυμάμαι ) να βρεις σχετικά την υγειά σου.

Δυστυχώς το συγκεκριμένο NEC είναι καρα μούφα μια εντελώς αποτυχημένη αγορά

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι οταν κανω αντιγραφη απο DVD σε DVD η γραφω οτιδηποτε σε dvd απο τον σκληρο (χρησιμοποιω το Νero 6.3), το buffer level ανεβοκατεβαινει ασταματητα, με αποτελεσμα να καθυστερει η εγγραφη. Ειναι φυσιολογικο αυτο; Στο liteon που εχω στον αλλο υπολογιστη δεν υπαρχει τετοιο πραγμα. Τα προγραμματα που ξεκινανε μαζι με τα windows τα κλεινω αλλα και παλι δεν γινεται τιποτα....
DMA? :)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.