Jump to content



Συμβατότητα


koumparakia

Recommended Posts

To καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δώσεις τα 2*512mb και να πάρεις 2*1Gb.Αυτό γιατί αν πάρεις 1 dimm 1Gb δε θα έχεις dual channel,ενώ με άλλα 2*512Mb θα τρέχεις πιθανότατα σε 2Τ cpc και με περιορισμένο overclocking(εφόσον σ'ενδιαφέρει).

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 512MB kingston 4000 Mhz

:101: :120: :119: :103:

To καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δώσεις τα 2*512mb και να πάρεις 2*1Gb.Αυτό γιατί αν πάρεις 1 dimm 1Gb δε θα έχεις dual channel,ενώ με άλλα 2*512Mb θα τρέχεις πιθανότατα σε 2Τ cpc και με περιορισμένο overclocking(εφόσον σ'ενδιαφέρει).

+1

Link to comment
Share on other sites

αν μπουν 2*512 στο ενα καναλι κ 1*1024 δεν παιζει dual channel?? πρεπει να ειναι 2*1 η 4*512? κ γω το κατι τετοιο θελω να κανω...

Στο ένα κανάλι θα πρέπει να είναι ίδιες μνήμες (εταιρία + μέγεθος).Στο άλλο κανάλι όμως είναι που δεν είμαι σίγουρος τι μπορεί να γίνει γιατί δεν θέλω τις άλλες να τις αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.