Jump to content



προβλημα με αντιγραφικο pioneer dvr-111d


Jonas

Recommended Posts

Εκει που εγραφε μια χαρα, ξαφνικα περιπου στη μεση πεταει DMA driver error, crc error και καιει τα dvd.Δοκιμασα με διαφορες μαρκες dvd , αλλα τιποτα.Το ιδιο κανει σε οποιαδηποτε ταχυτητα εγγραφης ακομα και σε simulation.Tο dvd ειναι σε ultra dma 4 , δοκιμασα να αλλαξω και καλωδιο αλλα χωρις επιτυχια.Η εκδοση του nero ειναι η 7.5. Καμμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Nero InfoTool 4.03

ASPI Information

----------------

System ASPI : ASPI is installed and working properly

wnaspi32.dll : 4.57 (1008) 48128 bytes (null)

aspi32.sys : 4.57 (1008) 23936 bytes (null)

winaspi.dll : 4.57 (1008) 5600 bytes (null)

wowpost.exe : 4.57 (1008) 4672 bytes (null)

Nero ASPI : ASPI is installed and working properly

wnaspi32.dll : 2.0.1.74 164112 bytes (null)

Link to comment
Share on other sites

περασα το καινουριο firmware και δουλεψε! ελπιζω να κρατησει ετσι....!thanx sakis και οσους μπηκαν στον κοπο να απαντησουν

δεν ξερεις τι χαρα μου δινεις!!!

μαλλον αυτο θα παρω...

εισαι ικανοποιημενος απο την ποιοτητα εγγραφης?

σου εχει βγαλει καποιο προβλημα? (εκτος απο αυτο! :p)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ το συγκεκριμένο μοντέλο και με έχει βγάλει πραγματικά ασπροπρόσωπο. Είναι γαιδούρι δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Αφού να φανταστείτε παλιό δισκάκι παρουσίασε πρόβλημα, το έβαλα σε DVD-ROM τίποτα, το έβαλα στο αντιγραφικό με το οποίο το είχα γράψει (ένα ASUS) τίποτα και αφού δεν το αναγνώρίζε ούτε εκεί είχα αρχίσει να το κλαίω. Το βάζω και στο Pioneer και το διάβασε και μάλιστα τέρμα γκάζια. Ούτε καν κάποια δυσκολία ή πεσμένη ταχύτητα να δείξει ότι κάτι πάει στραβά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.