Jump to content



My 3500+wini, MSI NF3 & Patriot


Borg

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Daidalos [Σήμερα, στις 01:26]

Πιστεψε με για την εβδομαδα που ειναι ειναι πολυ καλα! Δοκιμασα 6 κοματια και κανενα δεν περασε τα 2600 ουτε και με 1,7 ρευμα και μιλαμε με υδροψυξη παντα!

Χωρίς παρεξήγηση αλλά μου φαίνεται λίγο απίστευτο να μην πάει κανένας πάνω από 2600 και να πάει ο δικός μου

σε τι mobo εγιναν τα τεστ ?

Link to comment
Share on other sites

Οι cpu Περασαν απο τα χερια μου λογω δουλειας και τα πηρα σπιτι και τα 6 για δοκιμες.

Οι δοκιμες εγιναν με την msi neo 2. Ζητουμενο ηταν να βγαλει πραιμ για εστω ενα μισαωρο. εκτως απο 1 που πηγε στα 2650 τα αλλα 5 ηταν στα 2600 περιπου.

Ισως ηταν απλα η τυχη μου και ηταν και τα 6 πατατες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

καλά ρε ξαδέλφια με δουλεύεται ο Μιχάλης με έλεγε τις προάλλες ότι δε πάει ούτε 2600 :p

καλορίζικο Borg και εις ανώτερα :T: Με τι ψύξη είσαι εκεί?

lol

Τα 2830 είναι ίσα ίσα για screenshot

Τώρα για τα κανονικά , δεν κατάλαβα ένα κουλό , στα 1,77v κάνει reboot .

Στα 1,7 ίσα ίσα

Στα 1,6 νορμάλ

Να πω ότι έφταιγε το τροφοδοτικό , δεν ξερώ τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

καλά ρε ξαδέλφια με δουλεύεται ο Μιχάλης με έλεγε τις προάλλες ότι δε πάει ούτε 2600 :p

καλορίζικο Borg και εις ανώτερα :T: Με τι ψύξη είσαι εκεί?

Εεε ναι ρε!Δε πηγενε!

Απλα τοτε που στα ελεγα ειχαμε κανει δοκιμες με στοκ ψυκτρα μονο κ με λιγο σχετικα vcore :D

Τωρα φοραει XP90 κ το vcore ειναι 1,7.Αλλα τελικα σταθερος που ειναι ρε ξαδερφε??

Στα 1,77 μπορει να εχεις μεγαλες θερμ. κ να τρωει ρεσταρτ που λες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε ποια θερμοκρασία ?...

Στα windows να είμαι κάνει reboot και δεν είναι μονό αυτό , ενώ στα 1,65 όσο και να ζεστάνω το cpu δεν κάνει reboot ενώ στα 1,7 κάνει χωρίς να κάνω τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg [Σήμερα, στις 03:37]

Ρε ποια θερμοκρασία ?...

Στα windows να είμαι κάνει reboot και δεν είναι μονό αυτό , ενώ στα 1,65 όσο και να ζεστάνω το cpu δεν κάνει reboot ενώ στα 1,7 κάνει χωρίς να κάνω τίποτα

Μάλλον δεν γουστάρει τάση. Καλορίζικα τα νέα σου παιχνίδια Borg! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [Σήμερα, στις 09:05]

εγω παντος απο αυτα που εχουν δει τα ματια μου παιζει πολυ ρολο το τροφοδοτικο για τα restart που τρωμε στο ασχετο

Δεν νομίζω , με άλλα συστήματα το ίδιο τροφοδοτικό και με πολύ περισσότερα volts δεν έκανε restart

Link to comment
Share on other sites

Οι 0450 και 0451 ειναι πολυ "υπουλες"εβδομαδες... βγαζουν και πατατες , βγαζουν και καλα και καποια πολυ καλα ;)

Το χειροτερο που βρηκα σε 0450 , ενα 3200+ δεν ηταν σταθερο πανω απο 2450 με καμια ταση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.