Jump to content



HSF - Γκρi υλικο στην επιφανεια επαφης


squid

Recommended Posts

.

Μολις μου ηρθε ενας (καινουριος) Χ2 4400+

Σχετικα με την ψυκτρα του,

  • ειναι αραγε πιο ησυχη και αποτελεσματικη απο την ΑC Freezer Pro 64 που εχω τωρα στον Opteron 146?
  • κατω στην επιφανεια επαφης με την CPU εχει το συνηθες παραλληλογραμο γκριζου υλικου. Αυτο το καθαριζω εντελως πρωτου την τοποθετησω? (AC silver)
    Το γκριζο αυτο υλικο επισης δειχνει λιγο σαν να εχει δεχτει ηδη πιεση, δεν ειναι τελειο παραλληλογραμο αλλα εχει καποια κενα και παραμορφωσεις. Η συσκευασια της CPU ηταν απαραβιαστη, ειναι οντως πιθανο να δειχνει ετσι το υλικο αυτο απο το εργοστασιο?

.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο θέμα, αν και καλή η μαμίσια ψύκτρα, νομίζω ότι η AC σου είναι αρκετά καλύτερη.

Ως προς το δεύτερο, εγώ το καθάρισα (με παίδεψε κιόλας λίγο) για να βάλω AC silver. Αν θυμάμαι καλά, και εμένα είχε κάποια ψιλογδαρσίματα μιας και είχε τριφτεί με το πλαστικό κάλυμα στην βάση της ψύκτρας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.