Jump to content



Ψαχνω Molex to PCI-express adapter


koumooo1442169082

Recommended Posts

για την νε αμου κάρτα γραφικών που πήρα, μια HIS 1950 pro turbo ICEQ3, AGP... οι ******* ΔΕΝ εχουν μεσα στην συσκευασία την οποιαο πήρα απο αγγλία...

Εχει κανενας σας ιδέα που μπορώ να βρω εδω στο ελάντα???

απο οτι εxω δει ειναι του στύλ, 2 molex se ενα PCI express adapter, βγαζει και η akasha απο οτι εχω δει σε sites του εξωτερικού... εδω κοιταξα σε αυτα που ξερεω και δεν ειδα πουθενα.

Δεν μπορω να καταλάβω τι στοκοι ειναι στην HIS, βγαζουν μια καρτα που ειναι για αναβάθμσιη, αρα θα πάει σε κουτί που 90% θα εχει ψιλοπαλιο τορφοδοτικό (χωρις PC-E power conector..) και ενα αδαπτορ δε βαζουν.

Link to comment
Share on other sites

Γιάσου Koumoo,

Αν με θυμάσαι τα είπαμε σήμερα στο MM, και απ' ότι βλέπω γιά σήμερα δεν ήταν εφικτό να δουλέψεις την κάρτα. Υπομονή μέχρι το πρωί, πιστεύω ότι σε καμιά "τρύπα" στην Στουρνάρα μεριά θα βρείς κάτι.

Εύχομαι απλά να μην παιδευτείς πολύ μέχρι να βρεις τον αντάπτορα...

Link to comment
Share on other sites

MM ??

επίσης εφτιαξα ενα συμφωνα με τις οδηγιες.. αλαλ οσο το βλέπω τόσο δε μου γεμιζει το μάτι, το τροφοδοτικο ηταν παναρχαιαο και τα καλώδια πολύ ψιλά... και η δουλεια που εχω κάνει λιγο μάπα, εφτυσα αιμα για αν βγάλω τα συεμρατάκαι απαο τα καρφάκια και τους ****σα το κερατο ΄λίγο, γενικά το βλέπω πολυ χαλια το adaptoraki μου και κολώνω να το βάλω μην κάψω την κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

MM ??

επίσης εφτιαξα ενα συμφωνα με τις οδηγιες.. αλαλ οσο το βλέπω τόσο δε μου γεμιζει το μάτι, το τροφοδοτικο ηταν παναρχαιαο και τα καλώδια πολύ ψιλά... και η δουλεια που εχω κάνει λιγο μάπα, εφτυσα αιμα για αν βγάλω τα συεμρατάκαι απαο τα καρφάκια και τους ****σα το κερατο ΄λίγο, γενικά το βλέπω πολυ χαλια το adaptoraki μου και κολώνω να το βάλω μην κάψω την κάρτα...

δεν καιγεται στην χειροτερη να σου βγαλει η καρτα μηνυμα "out of range"

κοβεις την ακρη απ το 20πινο τα τελευταια 6 οκ?

τα 6 αυτα με ενα λεπιδι κοβεις το πλαστικο ετσι ωστε να εχεις 2 σειρες απο τρια πινς. Μετα η σειρα που ηταν απο κατω ερχεται απο πανω και τα συνδεεις μετα και εισαι οκ μετα φοβου θεου και πιστεως....

Link to comment
Share on other sites

Παρε κανενα καινουργιο τροφοδοτικο. Και καινουργιο θα ειναι, και περισσοτερα watts (τουλαχιστον 500W για Χ1950) θα εχει, και 2 X connectors PCI-E θα εχει, και πιο φτηνα θα σου βγει (αν βαλεις το συνολικο παιδεμα με ψιλοπατεντες) και μπορεις να πουλησεις το παλιο σου στα μεταχειρισμενα αγγελιων PCTechnology....

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaa

oxi den kaneis la8os egw eimouna :)

tespa..

το δοκιμασα το κολπο αλλα τα 6 πιν διεφεραν κατα ενα απο αυτο που επρεπε να ειναι, το "κατω μεσαιω"ηταν τετραγωνο.. μηπως παραήταν παλιο το τροφοδοτικο?

σε καθε περιπτωση δεν θα παιρνα νεο τροφοδοτικο με την καμία, 1ον δεν ειμαι για αλαλ εξοδα σε αυτη την φάση ( μου χρωστανε περιπου 10 μηνιατικα απο την δουλεια...) και απο την αλλα ελπίζω οτι το 465ρι enermax θα με βγαλει ασπροπρόσωπο.

τελος κατεβηκα κεντρο και το μονο μαγαζι που βρηκα ηταν το cosmodata... μαπα ποιοτητα το κοψα, αλαλ δουλεψε και η καρτα φαινεται να δουλευει μια χαρα. ta FPS ανεβηκαν στο διπλο περίπου...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.