Jump to content



Την γνωμη σας για τα εξης components


mike299_19991442169156

Recommended Posts

Η γνωμη σας για τα εξης components pls. Πρώτο κριτηριο η ποιοτητα κατασκευης και δευτερο η αποδοση. Θα παρακαλέσω μονο να μην μου προτεινετε αλλα εκτος αυτων που αναγραφω καθοτι μπορω να επιλεξω μονο απο αυτα

HEROICHI COUGAR 650W SILENT PFC RET ή

HEROICHI HEC-500WIND-PRO 500W-PRO 24/20p SILENT RET ή

THERMALTAKE 750W W0116RE-14 PFC

(θα τροφοδοτησουν μια μητρικη 975Χ με C2D E6600, καρτα γραφικών και 2x απο τους δισκους που ακολουθουν)

MSI VGA NX8800GTX-T2D768E 768 MB HDCP ή

XFX VGA 8800 GTX 768 MB DDR3,PVT80FSHD9

SEAGATE ST3250620AS 250GB/16MBc/SATA-2 ή

SAMSUNG HD321KJ 320GB/16MBc HDD SATA-2

Επίσης δεχομαι προτασεις για μητρική με chipset 975Χ

Thx

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα έλεγα για κάποιο από αθτά να πάρεις αλλά

Seasonic, Fortron, Enermax, Tagan καποια από αυτά(όποιο σε καλύπτει καλύτερα)

για μητρική την Asus P5W DH Deluxe ή την Abit.

για κάρτα γραφικών Asus-->BFG--->XFX--->MSI

σκληρός δίσκος ο seagate είναι πιο γρήγορος σίγουρα αλλά ο samsung είναι πιο αθόρυβος συνήθως(δεν ξέρω αυτό το μοντέλο).

Link to comment
Share on other sites

Heroichi COUGAR 650W μακράν, και γενικώς HEC rulez! Σε απόδοση 'σκοτώνουν', σαφώς 4x12v lines + overvoltage protection (δεν καίει ούτε ασφάλεια) + circuit overheating protection. Πρακτικά είναι αδύνατον να του κάνεις ζημιά ακόμα και αν του ρίξεις... τριφασικό ή το βραχυκυκλώσεις!!!!!

Ασε τα άλλα τροφοδοτικά, η ΗΕС είναι εξειδικευμένη εταιρία σε cases & PSU's με αποτέλεσμα να φτιάχνει σοβαρά προϊόντα και όχι να πουλάει από PSU's μέχρι μεταξωτά στρινγκ για παράδειγμα όπως η Tt και άλλοι... (και αυτό στο λέει άνθρωπος που στο pc του έχει Thermaltake PSU και χωρίς προβλήματα!!!!).

Για τα υπόλοιπα, την MSI vga και ειδικά στον δίσκο, Seagate χωρίς συζήτηση...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.