Jump to content



Ενοχλητικός ήχος


nexis72

Recommended Posts

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα που μπορεί να μήν είναι σημαντικό είναι πάρα πολύ ενοχλητικό. Εκεί που κάθομαι στον υπολογιστή ακούω έναν ήχο που μου μοιάζει ήχος του συστήματος. Έψαξα στους ήχους των windows δέν υπάρχει εκεί. Τον ήχο αυτό δέν έχω προσιδιορίσει πότε τον κάνει (μου μοιάζει να τον κάνει τυχαία) ούτε τον κάνει όταν χρησιμοποιώ ας πούμε κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα. Κάποια στιγμή σκέφτηκα μήπως τον κάνει το outpost firewall που χρησιμοποιώ. Μπήκα στις ρυθμίσεις του δέν βρήκα τίποτα. Τα ΝΕΥΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ. Heeeeelp. Είναι σαν το μαρτύριο της σταγόνας.

Τον ηχογράφησα...

http://rapidshare.com/files/15643687/sound.wma.html

Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει τον θόρυβο που κάνουν οι υπέρυθρες.

Αν έχεις φορητό με υπέρυθρες κάποια άλλη συσκευή μέσα στο δωμάτιο έχει και αυτή υπέρυθρες και όταν "βρίσκει" η μια την άλλη ξέρεις το αποτέλεσμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα σε υπέρυθρες μου κάνει, αλλά μπορεί κάλλιστα να το κάνει άλλο πρόγραμμα. Δεν έχεις άλλη επιλογή, παρακολούθησέ το να δεις πότε ακούγεται.

Μήπως είναι κανένα site που μπαίνεις? :p

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα είναι desktop και υπέρυθρες δέν έχω. Το router δέν έχει wifi. Συνήθως έχω στή μνήμη το nod32, outpost firewall, daemon tools, απο αυτά που βλέπω στο system tray και διάφορα άλλα που βλέπω στο task manager και να πώ την αλήθεια δέν ξέρω τί είναι όλα αυτά. Οι δύο κυριότερες μου ασχολίες στον υπολογιστή είναι να σερφάρω ή να παίζω σκάκι online. Μπορεί να το κάνει οποιαδήποτε στιγμή. Αμα το πιάσει τρελένεται και βαράει ανα 20 δευτερόλεπτα- 2 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

το outpost ειναι.. θυμαμαι το εκανε κ σε μενα χωρις να ξερω γιατι!

ασχετο οταν ειχα παρει ενα samsung κινητο τωρα προσφατα δεν ειχε μπαταρια κ σφυριζε κ γω το ζωον νομιζα οτι ερχοταν απο το το pc 3 ωρες ο χαζος εβαζα εβγαζα προγραμματα εμπαινα σε safe mode κλπ κλπ... ε καποια στιγμη που επιασα το κινητο στα χερια μου το καταλαβα.. εκει να δεις σπασιμο απο την υπερβολικη βλακεια μου ωρες ωρες...

Link to comment
Share on other sites

το outpost ειναι.. θυμαμαι το εκανε κ σε μενα χωρις να ξερω γιατι!

ασχετο οταν ειχα παρει ενα samsung κινητο τωρα προσφατα δεν ειχε μπαταρια κ σφυριζε κ γω το ζωον νομιζα οτι ερχοταν απο το το pc 3 ωρες ο χαζος εβαζα εβγαζα προγραμματα εμπαινα σε safe mode κλπ κλπ... ε καποια στιγμη που επιασα το κινητο στα χερια μου το καταλαβα.. εκει να δεις σπασιμο απο την υπερβολικη βλακεια μου ωρες ωρες...

χαχαχαχαχ..εγώ την έχω πατήσει αλλιώς , να είμαι στο σπίτι ενός φίλου μου, να χτυπάει το κινητό του και εγώ να βγάινω έξω απο το παράθυρο γιατι νόμιζα ήταν ο συναγερμος του αυτοκινήτου:104: :021: :056:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.