Jump to content



Ερωτησεις για αποκωδικοποιητη Technisat Digipal 2


kokonik

Recommended Posts

Επειδη δεν εχω ιδεα απο αυτα στον Technisat Digipal 2 που πηρα μπορω να το ρυθμισω να βλεπω εκτος απο τα 4 καναλια και τα υπολοιπα,οχι ψηφιακα αλλα κανονικα ωστε να μην μπλεκω με 2 τηλεκοντρολ?Δλδ να γινει εγκατασταση και των υπολοιπων καναλιων με την κλασικη εικονα

Επισης θα μπορουσε να μου πει καποιος την συνδεσμολογια μια που ψιλομπερδευτικα εχθες που το τοποθετησα.

Θελω να συνδιασω τηλεοραση,dvd και Digipal.Βασικα ποσες κεραιες θελω?3?

Και γενικα το scart πως παει.Απο την tv στον digi και απο εκει στο dvd?Η τv μου εχει ενα scart και το dvd μου 2

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eιναι μονο για τα ψηφιακα καναλια.

Το σκαρτ παει απο καθε πηγη στην τηλεοραση ξεχωριστα.

Το digipal χρησιμοποιει την υπαρχουσα rf κεραια.Πρωτα την πας στο digipal και μετα απο την εξοδο του στην τηλεοραση.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι μονο για τα ψηφιακα καναλια.

Το σκαρτ παει απο καθε πηγη στην τηλεοραση ξεχωριστα.

Το digipal χρησιμοποιει την υπαρχουσα rf κεραια.Πρωτα την πας στο digipal και μετα απο την εξοδο του στην τηλεοραση.

Η tv μου ομως εχει ενα σκαρτ.

Τι λεμε rf?:115:

Link to comment
Share on other sites

rf ειναι το κλασσικο καλωδιο της κεραιας.Αυτο που ξερεις.

Με τις εισοδους της τηλεορασης μαλλον θα εχεις προβλημα.

Δες αν το dvd σου εχει καποια εισοδο scart οποτε να δινεις ολα τα σηματα μεσω αυτου.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα thanks

Δυο ερωτησουλες ακομα.

α)Ενω το teletext πιανει κανονικα και τα δειχνει ολα ξερει κανεις γιατι δεν δειχνει το στοιχημα live?Παω στην 162 και δεν δειχνει τιποτα

β)Η πρωτη επιλογη στην κεραια ειναι καπου 60-65%..η δευτερη ποθ λεει <σημα> ειναι παντα 0(!) αλλα εγω τα βλεπω καλα.Ξερει κανεις τι φτεει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.