Jump to content



Memory stick pro ή compact flash?


Braveheart

Recommended Posts

Θελω να αγορασω μνημη μεγαλυτερης χωρητικοτητας απο αυτην που εχω. Ποιον να διαλεξω απο τους 2 τυπους? Ποιος τυπος ειναι καλυτερος και σε τι διαφερουν? Η ψηφιακη μηχανη που εχω μπορει να παρει και τους 2 τυπους μνημης (πιο πολυ με ενδιαφερει να τραβηξω video).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θες τη γνώμη και με καθαρά καταναλωτικά κριτήρια πήγαινε σε CompactFlash. Εκτός του ότι η MS είναι "πατέντα" της Sony και πανάκριβες όπως ήδη ειπώθηκε δεν νομίζω πως έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους. Ίσως αν ψαχνόσουν με τις CompactFlash να έβρισκες και κάποια με καλύτερη ταχύτητα οπότε και να εκμηδένιζες τις διαφορές. Όλα αυτά από κάποιον που χρησιμοποιεί MS Duo αρκετά χρόνια τώρα και ακόμα δεν κατάλαβε τις διαφορές...

Υ.Γ.> Για αποφυγή παρατηρήσεων δεν έχω ψαχτεί ποτέ ιδιαίτερα με τις κάρτες αποθήκευσης. Τα παραπάνω γραφτηκάν υπό τη θέα του απλού/μέσου καταναλωτή όπως θεωρώ ότι είμαι...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.