Jump to content



Επιλογή Υδρόψυξης


GVC

Recommended Posts

Σήμερα βρήκα δυο κιτ υδρόψυξης.Σας επισυνάπτω το link παρακάτω.Είναι το πρώτο με τα 189euro και το τελευταίο με τα 129 euro.Και τα δυο κιτάκια είναι χωρίς ΦΠΑ οι τιμές τους.Πως σας φαίνονται;Έχετε να μου προτείνεται κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα;Αν και να σημειώσω ότι αν προχωρήσω σε αγορά κάποιον εκ των δυο θα αλλάξω το radiator.Λέω να κοτσάρω ένα διπλό radiator.

http://www.checkmate.gr/products.php?cid=16

CPU: AMD Athlon 64 3200+ 2Ghz(socket 939)

MOTHERBOARD:Chainteck ZENITH VNF4 ULTRA

RAM SUPERTALENT 512MB στα 400Mhz CL3)*2

Η/D:Έναν ΑΤΑ της Maxtor 80ari και έναν ΣΑΤΑ II τις Western Digital 250ari τον οποιο και χρησιμοποιώ μονο για αποθήκευση

VGA: ATI RADEON X700

Και κάρτα ήχου μια απλή Sound Blaster Audigy

Link to comment
Share on other sites

και τι προτείνεται ρε παίδες?σκέφτομαι πολύ "σιβαρα" να την κάνω με κομμάτια την όλη φάση,αλλα δεν ξέρω εταιρίες επί του είδους για αυτό saa "ροστισα" να μπορείτε να μου κάνετε και καμια πρόταση

Link to comment
Share on other sites

Δεν γραφουμε με greeklish εδω.

Διορθωσε το μυνημα σου.

Μια custom υδροψυξη θα εχει πολυ καλυτερη και εγγυημενη αποδοση απο τις ετοιμες αρκει να εχεις τον χρονο και την ορεξη να ασχοληθεις,αν δεν εχεις ουτε το ενα ουτε το αλλο οποια ετοιμη και να διαλεξεις θα μεινεις το ιδιο -μετρια- ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

kai ti protinete re paides?skeftomai poli sivara na tin kano me kommatia tin oli fasi,alla den ksero etairies epi tou eidous gia auto saa rostisa na mporeite na mou kanete kai kamia protasi

αυτα που λεει ο φιλος viper

Αντλία : Hydor L30 (25€)

Ψυγείο : από κατάστημα ψυκτικών 25Μχ8Βχ25Υ (περίπου) στα 20€

Μπλοκ : από 11 (γύρω στα 50€)

Σωλήνες : από κατάστημα υδραυλικών, αρκεί να μην σπάνε (2-5 €)

Τανκ : ταπεράκι από supermarket 1-4L (ανάλογα με το μέγεθος)

Μια φτηνή και καλή λύση

Link to comment
Share on other sites

και τι προτείνεται ρε παίδες?σκέφτομαι πολύ "σιβαρα" να την κάνω με κομμάτια την όλη φάση,αλλα δεν ξέρω εταιρίες επί του είδους για αυτό saa "ροστισα" να μπορείτε να μου κάνετε και καμια πρόταση

Αν ψαξεις καλα το φορουμ, θα βρεις παρα πολλες λυσεις και προτασεις για όλα τα εξαρτηματα που χρειαζεσαι για να στισεις τη δικια σου υδροψυξη.

ΚΑνεις δεν ηξερε στην αρχη.Και δε χρειαζεται παντα να σκασεις πολλα λεφτα αν ενημερωθεις σωστα πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.