Jump to content



Προβλημα με NWN2


medthom

Recommended Posts

Λοιπον εχω ενα προβληματακι! Εχω μια 6800LE@6800 με ανεβασμενη μνημη και πυρηνα και drivers forceware 93.71. Οταν πηγα να παιξω NWN2 ειδα οτι παρουσιαζει artifacts μονο στον χαρακτηρα πανω και συγκεκριμενα στα χερια και στον θωρακα! Το παιχνιδι ειναι playable αλλα ειναι αρκετα ενοχλητικο στα κοντινά πλανα...

Εκανα το εξής εριξα την καρτα σε όλα default και το προβλημα παραμενει. Το συγκεκριμενο προβλημα το ειχα παρατηρησει και σε αλλο παιχνιδι το Oblivion που ειναι και αυτο της Obsidian. Σε κανενα αλλο game δεν εχω δει παρομοια συμπεριφορα!Ακομα αι σε ποιο "βαρια"!

Προτάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παρατηρησει και εγω καποια στιγμη που δοκιμασα το oblivion με την 7600Gt και μου ειχε λυθει με εγκατασταση παλαιοτερων drivers,συγκεκριμενα των 84.21. Πολλοι μαλιστα θεωρουν τους συγκεκριμενους τους καλυτερους μεχρι σημερα.

Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις.....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το Oblivion (backup) έπαιζε τζάμι στο δικό μου σύστημα και μαλιστα με τους 93.71 οδηγούς.

Τι μάρκα ειναι η κάρτα; Είναι AGP ή PCIe? Τις θερμοκρασίες τις κάρτας τις έχεις τσεκάρει; Εναλλακτικά ρίξε μια ματιά αν ο ανεμιστήρας δουλεύει...

Καλο πάντως θα ηταν να την φλασάριζες με το ορίτζιναλ bios του κατασκευαστή καλού-κακού. Που ξέρεις τι της είχε κάνει ο προηγούμενος...

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα παρατηρησει και εγω καποια στιγμη που δοκιμασα το oblivion με την 7600Gt και μου ειχε λυθει με εγκατασταση παλαιοτερων drivers,συγκεκριμενα των 84.21. Πολλοι μαλιστα θεωρουν τους συγκεκριμενους τους καλυτερους μεχρι σημερα.

Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις.....

thanx θα βαλω αυτους και βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Oblivion με 7600gt, πάντα με 90+ drivers έπαιζε σούπερ.

Συνήθως είναι θέμα drivers τέτοια φαινόμενα.

Επίσης δοκίμασε να ρίξεις τους χρονισμούς εναλλάξ σε μνήμη και πυρήνα, μήπως στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

τιποτα απολυτως....δοκιμασα τα παντα...τζιφος! Το παιχνιδι το παρατησα αν και μ αρεσε! Βαριεμαι να ξαναφλασαρω την καρτα...θα στειλω ενα μαιλ στην nvidia μπας και απαντησει...φυσικα θα τους πω οτι εχω την καρτα στα default...χεχε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.